L'ombra del giorno

Luciano je veterán 1. svetovej vojny, ktorý prevádzkuje reštauráciu v provinčnom talianskom mestečku. Je koniec tridsiatych rokov a hoci Luciano sympatizuje s fašizmom, stále si udržiava určitú vnútornú nezávislosť, keď pozoruje svet vonku cez okná svojho malého kráľovstva. Jedného dňa však jeho pokojný život naruší Anna, ktorá hľadá prácu. (RTVS)

Aljak

Scenár vo svojej podstate nebol vôbec zlý, rovnako aj atmosféra filmu bola celkom obstojná. Ale to spracovanie bolo dosť ponúre, nevýrazné a prezentácia ťažkopádna. Miestami som sa trochu strácal v tom, čo sa vlastne deje a kto má v rámci príbehu akú rolu. Škoda toho, lebo inak to malo celkom dobrý nábeh na kvalitný film z vojnového zázemia. Len to bolo treba trochu oživiť a zaktivizovať dominantnejšie znaky postáv. 2*, no námet mal isto na viac! ()

kolemjdouc

Epizoda z období války a už je jedno které. Stále trpí lidé. Tento příběh popisuje život úzké skupiny lidí. Co mě ale okouzlilo, byla doprovodná lyrická hudba. Ve které byla ukrytá nostalgická vášeň a smutek z rozchodu.V tom jsou Italové fakt dobří. Dobrá režie a výběr herců. Potkala jsem zde oblíbence Scamarcia. Líbil se mi v Neřízených střelách. Herečka Porcaroli má velký potenciál do budoucna.Na její mládí podala dobrý výkon  vedle o dvacet let staršího Scamarcia. Nevadily ani titulky. ()