Ms. Cupid in Love

• Čína Yin yuan da ren qing liu bu (více)

Epizody(24)

V dynastii Daduyan si lidé hodně cení manželství. Zvláště město Yueyang se svým legendárním stromem, který prý před lety zasadil sám bůh manželství, je příznivým místem pro uzavření dobrých manželství. Bůh Bo Yan ale při boji s démonem omylem přetrhne červené nitě manželství a způsobí, že strom uschne. Nebeským císařem je vyhnán do světa lidí, aby věc napravil a zažil tragickou romantiku. Ve smrtelném světě, zbaven paměti a většiny schopností, se setkává se Shangguan Ya, majitelkou původně úspěšného dohazovacího podniku. Spolu sdílí touhu zachránit světová manželství před chaosem a při společné práci na tomto cíli si tito dva začnou uvědomovat své vzájemné city. (Faramir)

Faramir

Ms. Cupid in Love je trochu jiný seriál než další čínské fantasy, jedná se o komedii, její humor nemusí každému sedět. Po celkem temných fantasy, které jsem viděl před ním, oceňuji * navíc, že konce se dožily všechny postavy, takže poslední věty milované osoby umírající v náručí od něj nečekejte. Myslím si, ale že největší promarněná příležitost bylo nedostatečné využití vztahu dvou smrtelných žen a dvou nesmrtelných bohů od okamžiku, kdy na to přišly. Pokladnice potencionálních humorných zážitků zůstala v tu chvíli hodně nevyužita. Z mého pohledu by bylo lépe zkrátit různé peripetie v prvních 3/4 a naopak prodloužit druhou polovinu. Například scéna, kdy dominantní vedlejší hrdinka vlastně znásilní boha manželství byla opravdu kouzelná, ale patrně v souladu s autocenzurou nebyla příliš akcentovaná - rozhodně nemám na mysli nějaké explicitní záběry - to od čínských fantasy seriálů nečekejte, ale situace, kdy se bůh manželství de facto ocitl pod pantoflem smrtelné ženy, přímo volala po větším využití. ()