Epizody(6)

Na obou stranách francouzsko-švýcarské hranice řádí sériový vrah. Švýcarská kapitánka Peiry (Marina Hands) a francouzský kapitán Bouanni (Sofiane Zermani) vyšetřují hrůzné zločiny. Švýcarská kapitánka má však své vlastní problémy. (tribican)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Hors saison (2022)

Kym prve tri casti este ako-tak funguju, aspon teda po stranke kriminalneho pripadu, zvysne su prakticky posahane psycho a splet neuveritelne divnych a uletenych konani takmer vsetkych zucastnenych postav. Druhu polovicu som bez ocakavani dal len vdaka rychloposuvu. Uplne sa tam rozpadne akakolvek logika a dovtedy fungujuce chovanie postav. Slabunke dvojhviezdie - vyslo spriemerovanim celej serie. Posledne dve epizody su totalne nekonzistentne. Vyhnite sa oblukom. ()

Retour aux Cimes (2022) (E01)

Az do, cca 6 min pred koncom, uchadzajuca krimi. Obcas dokonca s nadychom atmosferickej "severskej", hoci sa odohrava v Alpach. Stereotyp s vysetrovatelkou pominiem. Tvorcovia to uz dve dekady kopiruju z vybornych skandinavskych kriminaliek uplne prvoplanovo. Kto ste videl Forbrydelsen, ci Bron , date mi za pravdu. Tuto by to bolo fajn, aj s "povinnou" traumou, nebyt toho "zvratu" v chovani v samotnom zavere. Pozitivom je postava francuzskeho priamociareho kolegu. Snad sa do popredia vyraznejsie dostane hlavna kriminalna linia. Zatial to vyzera na zanrovu "tuctovku", verim ze sa z toho vykluje viac... ()

Modus Operandi (2022) (E02)

Druha epizoda zaostava este vyraznejsie. Jednak v transparentnosti a uveritelnosti pribehu a jednak pre "naivne herectvu" hlavnej vysetrovatelky / zametacky a jej okatemu spravnaiu. Nebyt zaverecnych par sekund "sledujuceho" a postavy francuzskeho vysetrovatela, "utnem" to rovno. Sklamanie. ()

La Traque (2022) (E04)

Aky hlupy rodic musis byt, ked tvoj syn s pozicanym autom sposobi vaznu nehodu, klame cele dni, a ked za tebou pride opat, s tym, ze chce znovu pozicat auto, drzan :) ,  ty to bez akehokolvek zavahania urobis??? :D Sice to serialovemu tatkovi doslo, ale k tomu nepotrebujes dlhy cas na rozmyslenie. Inak bola epizoda dost "rozplizla" a sem-tam som mal dojem, ze pozeram telenovelu. Meh. Neby telefonatu s vrahom, nebolo by v epizode nic zaujimave. Inak, i ten je uplne naivny, pretoze volane cislo sa overuje. heh :) ()

Le Pacte - Partie 1 (2022) (E05)

Ak ste dosli, ako ja, az sem, zrejme viaceri lutujete investovaneho casu. I ked posledne dve epizody uz pouzivam rychloposuv. :) Jop, uz je to len o melodrame medzi "caknutou maminou" a vzbudeni divackych sympatii, ze moze robit hocico v ramci ochranenia tupeho synka, a idealistickym, ale "krutym" manzelkom-policajtom, ktory nie je pri svojej tehulke doma a istotne by mal nechat vrazdy len tak, aby bol manzelom "uzasnym". :) Jop, spracovanie i psychologia postav je mimoriadne priehladna a hlupa. Zaverecnu epizodu dam azda len v ocakavani, ze prachatu blondinu a i caklu vysetrovatelku "karma" nejak napadito dobehne....hoci, ..mozno sa vsetci objimu a zabudnu. :) ()

Le Pacte - Partie 2 (2022) (E06)

Presne ako sa dalo ocakavat. Mimoriadne "pritiahnuty" zaver a uplne zcestna psychologia postav. Skoda dalsich slov. ()