Expedice Repti Planet – Turecké dobrodružství

Druhé dobrodružství z dílny Repti Planet nás zavede do Turecka. Hlavním objektem zájmu jsou krásní mloci rodu Lyciasalamandra. Štěstí se na partu čtyř kamarádů opět usmálo a podařilo se natočit záběry těchto jedinečných obojživelníků. Během cesty se setkají i s dalšími druhy plazů a obojživelníků, stačí zachránit husu a jeden z členů expedice navštíví i místní nemocnici. (Javkine)

Stovajz

Opět slušná porce záběrů na moje oblíbené obojživelníky a plazy. Oceňuji i zachování odlehčeného humoru, který nepůsobí rušivě a celý dokument oživuje. Doposud jsem v dokumentech viděl především plazy, případně žáby a tento film mi ukázal i krásu ocasatých obojživelníků, kterým není jinde věnován moc velký prostor. Těším se na premiéru nového dokumentu z Chorvatska a doufám, že tam bude zachován koncept, který mě baví. ()

• Nalezeno bylo 8 taxonů mloků rodu Lyciasalamandra, 6 druhů žab a 20 druhů plazů. (Javkine)
  • Expedice a celkové natáčení trvalo pouhých 6 dní. Natáčení probíhalo koncem února 2021 převážně za deštivého a chladného počasí, které je pro mloky ideální. (Javkine)
  • Dva členové týmu pracují v českých zoo. (Javkine)