Qi men guai quan

• Tchaj-wan 奇門怪拳 (více)
Tchaj-wan / Hongkong, 1979, 90 min

Líného mladíka a začínajícího kuchaře Tan Tana (Shao-lung Chen) učí jeho strýc vařit, aby se mohl dostat do úzkého výběru nejlepších kuchařů samotného císaře, jelikož tzv. "Král kuchařů" byl zavražděn neznámým pachatelem. Tan Tan musí postupně čelit nejen silné konkurenci kuchařů, ale také samotnému vrahovi. I když lehkomyslný Tan Tan bere život s humorem a jistou nadsázkou, nebude jeho boj s elitou vůbec snadný. (Epistemolog)

Terva

V Polské tv to bylo pod názvem Pomštiš druka nebo tak nějak. A ikdyž byla polština hrozná ten snímek za to stál. ()

TERRORDROME

Absurdná kung-fu vtákovina v ktorej sa banda číňanov non-stop máruje od začiatku do konca, pričom ich dôvody sú úplne nezmyselné a za gule pritiahnuté. Samozrejme, vyčítať akčnému filmu že je v ňom veľa akcie je blbosť, ale predsa len mi už z tých neustále sa mihajúcich rúk a nôh začínalo trošičku hrabať. Určite je to však lepšia alternatíva než keby tam bolo viac kecov na úkor bitiek. Choreografia súbojov je zmáknutá a záverečný zápas so zlým majstrom dôstojným vyvrcholením. Kto nerád kung-fu, nech sa k tomu radšej nepribližuje, nič iné tam nie je. ()

LION-MR.T

Viděno na youtube. Dobrá řezba,ale těžko říct jestli u Chana normál,on má takových filmů hodně,tedy měl kdysi,rozhodně souboje skvělě udělané. ()

Rominator

Překvapuje mě, že film Duel of the Dragon nebo též Of Cooks and Kung Fu vidělo a ohodnotilo 42 lidí a nikdo z nich nepřišel na to, že ve filmu Jackie Chan vůbec nehraje. I na IMDB to bohužel mají špatně. Hlavního hrdinu hraje tento herec Jacky Chen Shao-Lung v úvodních titulcích uvedený jako Rick Shao Lung. Příběh o pomstě není originální a kamera je při soubojích moc blízko. HODNOCENÍ 50% ()