Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Pornografický

Scoob! (2020)

V prvé řadě se chci vyjádřit k českému dabingu, kdy Scoobyho nedabuje Rímský, ale Racek.Přesto samotného Scoobyho v originále dabér zůstal, takže výmluva jiný hlas v originále, tak i v dabingu by neobstála. Pokud v tom byly prachy nebo, že Rímský nemohl tak budiž, ale jestli ho jednoduše nechtěli, tak musí snést kritiku od více nespokojených diváku. Racek se sice snaží a i mu to v celku jde, ale bohužel není to prostě Rímský. Nyní k samotnému filmu. Jsem Scoobyho velký fanoušek. Proto jsem se na film strašně moc těšil, stačila mi upoutávka a moc jsem se těšil, nečetl jsem obsah ani jsem si o něm nic nezjišťoval a prostě jsem si ho šel užít. Čekal jsem klasického Scoobyho, kdy parta někde přijede, uslyší že tu straší a pak nějaké naháněčky, lekačky, vyšetřování, past a odhalení. Někdo v kostýmu a pak mu tu masku sundáme. Tohle vychází Scoobymu už 51 let!!! Už víc než půl století a stále nás to baví, tak si tvůrci řekli, že to uděláme jinak. Nějakej padouch potřebuje Scoobyho kvůli svému plánu a tak ho pronásleduje ve své mechanické vzducholodi za pomocí malých robůtků. Stalo se to i toho co nemám rád a to, že naši milovanou partu rozdělili. Jsem rád, že tu máme Modrého Sokola a jeho mechanického psa, je to super, že přidali i jiné postavy ze Scoobyho. To co mi však vadilo, že jejich charakter se změnil, ano není to původní Sokol, ale jeho syn, takže ok. Je namyšlenej a vtipnej. Budiž. Maj i parťačku, kterou před tím nikdy neměli, ale chápu taky, feminismus a nemám s tím problém. Tvůrci se prostě odklonili od zavedeného konceptu a chtěli nám dát něco nového, něco abychom neměli prostě ten pocit, klasický film se Scoobym. Za to je zase chválím a jsem za to rád. Scooby dostal velký celovečerák a nechtěl být jen další z řad filmů o Scoobym, chtěl se odlišit, být jiný takže za to jsem rád a chválím to. Jenže se až příliš odklonil od všeho co Scoobyho dělalo Scoobyho. Věděl jsem, že tam bude pokus o dramatické scény mezi Shaggym a Scoobym a jejich přátelství, jenže tihle jsou nej kámoši přes půl století a tak nemůže na diváka tohle moc zapůsobit. Mám dilema. Scooby chtěl celovečerákem vybočit a nebýt jen další film a toho si vážím a cením si toho. Jenže vybočil až tak moc, že přestal být Scoobym. Vyměnit jméno Scooby, klidně se scénář dal použít pro jiný film. Navíc tenhle celovečerák strašně moc podléhá dnešním trendům. Co se týče humoru. Hláškuje se tu ve velkém a hlášky jsou vtipné, ale moc jsem si jich neužil, protože je dost možné, že jsem moc přemejšlel co mi tu všechno chybí nebo co tu je jinak. Vtípky se mi zdáli více klasické ale ne typické pro Scoobyho. Ať vidím jakkýkoliv film se Scoobym třeba po dvacáté, stále se směju. Je to prostě jiné. Scooby se Shaggym se tu moc necpou, ani se mi nezdáli moc velcí strašpytlíci. Ano, i ta animace je prostě jiná. No závěr. Scooby dal jiného než jsme zvyklí, chtěl být něco víc, chtěl ukázat, že umí i jinak pobavit, jenže až moc se změnil. Je to jako, když jsem dokoukal třeba devátej díl Pátku 13.ého, bylo to jiné a i v celku dobré, ale pak jsem si musil pustit nějakej jinej předchozí díl abych si jakoby spravil chuť nebo jakoby abych si pustil ten správný díl. To samé i tady, šel jsem si potom pustit jiné filmy se Scoobym. Moje pocity až tak moc hází s hodnocením, že je těžké se rozhodnout. Dal bych i tři i pět hvězdiček. Ano plus mínus mi to lítá i kolem 50%. Takže myslím, že 4 hvězdičky bude dobrý kompromis, ale kdoví jestli zasloužený. Rozhodně jsem rád za tenhle celovečerák, jsem rád, že jsem si ho v kině užil, jestli bude nějaká speciální edice kupuju všemi deseti. Mám tě rád Scooby Doo, ale měl jsi dostat důstojnější film, ale natočil jsi toho tolik, že si jeden průměrnější film můžeš dovolit.

Hory mají oči (2006)

O hodně slabší než originál. Wes uměl šokovat, ale zároveň to podat tak živně a reálně. Alexandre Aja bohužel jen šokovat, ale slabě, podruhé to nepotřebuju vidět.

plakát

Lovci netvorů (2001) (TV seriál)

V záplavě odpadů ať bych napsal cokoliv nikdy bych neobhájil své pětihvězdičkové hodnocení. Takže mi zbývají jedna věc. Běžte do...

The Strangeness (1985)

Jo, asi 75 minut filmu o malé skupince lidí jak bloudí v jeskyni. Mě to nevadilo. Takže opravdu vynikající syntezátorová hudba jakoby jí hrál sám John Carpenter. Další perlička že hodně věcí dělala žena, která se skrývala za mužským jménem, kdoví proč. Jeden z herců co stojí desingem monstra je i chlapík co pomáhal při efektech u Terminátora, ale zpět více k filmu. U mě zafungovala solidně vystavěná atmosféra. Ty kecy, že monstrum vypadá jako vagína, no to je úhel pohledu, přiznávám, že nonstop animace, už byla přece zastaralá, ale ještě v RoboCopu 2, který je tak asi o šest let starší vypadala ještě dobře. U mě to vede ze všech skalních, důlních hororů.

Ren she da zhan (1983)

Podle mě jeden z nejbrutálnějších zvířecích hororů co jsem kdy viděl. Tedy nejsem pro, když ve filmu zabíjí zvířata, ale když tu zabili tolik hadů, že to je tak šokující, že právě kvůli tomu je to tak skvělé. O asijských hororech si můžete myslet co chcete, ale asi jako jediní pochopili co je to šokovat. Lidé se tu plazí mezi skutečnýmy hady. Kung Fu mistr vs. obrovský hroznýš, tohle vznikne jen v HK dílně. Skutečné krvavé souboje Mangust s hady. Ultra síla tohle. Seru jaký HK používá rychlý střih a jejich křečovitý humor, i díky tomhle tohle dělá větší bizarní bordel. Tohle řadí mezi filmy co mě fakt šokovaly.

Piraňa 3DD (2012)

Tady se hodí jen známá věta. U tohle musíte vypnout mozek.

plakát

This Ain't Jaws XXX (2012)

TOHLE JSOU PRAVÉ A JEDINÉ ČELISTI!! Jenom tyhle. Ale nemůžu dát pět hvězdiček, protože moje oblíbená Lily LeBeau to schytá jako první, tak proto. Hezké ženy v tomhle filmu se do tohle letního bijáku prostě patří. Lidi je to porno - porno parodie, vy to fakt berete vážně?

Dark Power, The (1985)

Indiánští duchové nebo zombie, co já vím, ale rozhodně po čase v hororu velice originální změna, ne jeden ale rovnou čtyři vraždící psychopati, zajímavé smrti a bývalá westernová hvězda co je srovná svým bičem. Nějaká nahota, nějaká krev, nějaký vtípek, takže nemohu jinak než dát čtyři hvězdičky. Jo chvíli si počkáte, než se něco stane, ale stálo to za to. Jednou za čas si to uprostřed noci pustím.

Blood Theatre (1984)

Už ty nudné amatérské a nezáživné herecké výkony mě prostě bavili. Herečka je zabita, místo toho aby prožívala bolest, strach, tak prostě padne otráveně na zem. Ani nevím jestli by tu nemělo být i v žánru jako komedie, protože některé prvky byly vyloženě komediální, jednoduchá hudba a děj. Nápad okolo kina nebyl špatný, ale v porovnání s pozdější filmovou sérií Vice Academy je přece tohle krvavé kino o dost slabší.

plakát

Kong: Ostrov lebek (2017)

Jasně, strašně přehrávající Samuel L.Jackson nesmí chybět nikde. U tohle Konga se mi líbila opravdu krásně zpracována vizuální stránka a to, že ten film chtěl pobavit a pobavil. U mě jasných čtyři hvězdy.