24 hodin v životě zvířat

(TV film)
Německo, 2020, 52 min

Režie:

Phil Coles

Jeden jediný den přinese našemu světu obrovské změny, nekonečné krásy i velká dramata... Dvacet čtyři hodin. Krátká doba. Pouhý záblesk z hlediska věčnosti. Slunce a měsíc putují oblohou a na jejich každodenní pouť reaguje i život na naší planetě. Pojďte s námi prožít neuvěřitelný příběh čtyřiadvaceti hodin života na planetě Zemi. Na Zemi neexistuje cosi jako standardní den. Napříč světem si některé části planety užívají stálého léta, zatímco jiné její části svírá dlouhé měsíce ledová tma. A zatímco je polovina světa prohřívána sluncem, ta druhá je zahalena v měsíčním světle. V krajích poblíž rovníku se délka dne téměř neliší, směrem k pólům se však dramaticky proměňuje. Dnes vám ale chceme přiblížit všechny tyto proměny jednoho typického dne na Zemi. (Česká televize)

ostravak30

24 hodin v životě zvířat je opravdu výjimečný dokument. Neopírá se totiž čistě o zvířata, ale zobrazuje nám i nádherné jevy (východ, západ slunce, noc). Mnohdy se jedná o dech beroucí záběry, které ani nepotřebují komentář. ()