Ljana

Ляна

Komedie

Sovětský svaz, 1955, 78 min

Boris Barnet

Supernadherna Кюнна Игнатова jako mlada kolchoznice...mnam. :) Jinak jde o rozjasany barevny budovatelsko-kolchoznicky film, plny lidove hudby. Duvodem je to, ze 3 hlavni postavy jsou cleny mladeznickeho hudebniho souboru. :) Klidnej, bezkonfliktni film s prekrasnou hlavni hrdinkou.(26.9.2015)

• ripo

Nový sovětský film „Ljana" nám odkrývá opět nový pohled na sovětskou vesnici, na kolchozní život, zejména mládeže. a je to jeho plus, že je to pohled veselý, rozmarný. Přiblíží hrdiny filmu, mladé lidi — lidové umělce — až k srdci diváka. Režisér Boris Barnet nezpracovává podobný námět po prvé. Ve svém filmu „Štědré léto" z roku 1950 také zaměřil svou pozornost na problémy mladých lidi v kolchoze, a také to učinil ve formě veseloherní. „Ljana", právě tak jako „Štědré léto", je plná optimismu. Z prací režiséra Borise Barneta jsou našim divákům známy filmy „Jednou v noci" z roku 1944, „Tajemství vyzvědače" z roku 1948 a hudební dokumentární snímek o ukrajinském umění „Opona se zvedá" (1953). Filmový přehled 8/1956(31.1.2010)