dannyyy

Snad nejhorší bojové scény japonského filmu, až mně bylo za tvůrce místy trapně. Zápletka mizerná, herci taktéž. Tady jdou krásně vidět rozdíly "gangsta" filmů mezi Japonskem a Jižní Koreou, kde Korea ušla kus cesty a jejich filmy jsou mnohem líbivější minimálně na pohled. Nesoudím samozřejmě jen dle tohoto jednoho filmu. ()

Corpsegrinder

Je to spíš taková televizní kriminálka s nádechem 80s, postavy jsou sice klasický karikatury, ale většinou jsou sympatický, a děj na Japonce není kdovíjak komplikovanej, respektive neni bordel ve jménech a v tom kdo je kdo. Film samozřejmě táhne legendární Hitoshi Ozawa a musim říct že to co zde zvládl bez kaskadéra v 60 letech by mu záviděl kdejakej dvacátník. Což mě přivádí k bitkám, který sice nepřekypujou stylem, ale vynahrazujou si to určitou mírou realismu - postavy zakopávaj, padaj, dochází jim dech, tahaj se za oblečení atd., přišlo mi že takhle syrově by to asi v reálu vypadalo, a osobně mi to přijde ok. I přes lehce nafouknutou stopáž jsem se nenudil, i když bych několik minut využil trochu zajímavěji, třeba k pořádnýmu budování záporáků. ()