Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (1 908)

Predátor: Kořist (2022)

Ty hodnocení 4-5 hvězd jsou dobrá komedie, asi každej viděl jinej film než já. Jednoznačně nejhorší film s Predátorem pokud nepočítáme první AvP, je to ještě horší než ta 12 let stará kravina. První cca hodinu se neděje absolutně nic kromě toho že sledujeme emancipovanýho indiánka co se všem snaží dokázat že je drsnej lovec ačkoliv jí dělá problém ulovit jelena či zajíce, sem tam to prostřihne na Predátora jak mezitim houbaří v lese a pytlačí a s každou přibývající minutou se divák začíná sžírat nudou. Jakmile jedna z postav utrousí hlášku z původního filmu, šel jsem do kolen. S příchodem francouzů alias žabích stehýnek na porážku se člověk dočká aspoň pár zabití, bohužel je vše zakončeno krajně komediálním zneškodněním Predátora a nesmyslným odkazem na Predátora 2. Dávám hvězdu za hezký lokace, jinak mi přijde že tohle původně ani nebylo plánovaný jako film o jednom z největších sci-fi killerů všech dob. On se tak tady totiž vůbec nechová.

Mope (2019)

O dost lepší než jsem čekal, začne to sice jako celkem běžná rádoby komedie z prostředí pornoprůmyslu, ale příběh brzy začne gradovat hlavně díky nestabilnímu chování a patologickýmu lhaní hlavní postavy a dospěje to k mnohem temnějšímu finále. Film působí uvěřitelně hlavně díky svojí syrovosti, zdráhal bych se to označit jako nízkorozpočťák, i když se samozřejmě většinu stopáže pohybujeme v prostředí nízkorozpočtovýho porna. Co je však na filmu nejlepší je soundtrack, neváhal bych říct že jeden z nejlepších za poslední dobu, obzvlášť pokud máte rádi synťáky.

Trojí hranice (2019)

Příjemně oldschoolová týmovka, teda aspoň první hodinu a půl. Ze začátku se mi líbilo že postavy jsou nekompromisní, snad jen to že Affleck je nákej génius vůdce jsem tomu nějak nežral neboť právě on se celej film chová divně. Jenže pak se vám film snaží namluvit že týhle bandě zrovna teď nakoplo svědomí a začne se nenápadně tvářit že zabíjení je špatný atd., myslim že to si mohli odpustit stejně jako konec kde se každej hrdinsky vzdá svýho podílu. Samozřejmě se najde pár nelogičností (na tichou operaci v baráku si nikdo nevezme tlumič) ale nic hroznýho.

Faceless (2021)

Ze začátku to mělo dobře našlápnuto co se týče atmosféry, k tomu pár dobrejch masek a slibně se odvíjející děj alá Jacob's Ladder, jenže velmi brzy film prozradí že se vlastně nic hororovýho neděje, což mě částečně ztratilo. Konec už byl vyloženě k smíchu. Škoda, mohlo to bejt lepší.

She Will (2021)

Že se do toho vmotal Argento mě nepřekvapuje, má to totiž slabej nádech klasický Itálie - vyhořelý umělci, snový sekvence, čarodějnictví, no a i ten soundtrack se mi zdálo že se místama snaží imitovat Goblin. To zní dobře, jenže z toho šlo vyždímat mnohem víc. Pointa filmu mi přišla slaboučká (feministům zdar) a kromě parádní Alice Krige ve filmu nikdo nestojí za zmíňku, je to jen přehlídka zbytečnejch panáků a to včetně tý ošetřovatelky. Na debut je to dobrý a talent je tam znát, jen příště by to chtělo trochu líp dochutit.

Černý telefon (2021)

Těžký zklamání. Prvních 30 minut je parádních, má to dobrou atmosféru i hudbu, ale po únosu toho hlavního prkna to spadne do těžký nudy. Vždyt v tom filmu se prakticky NIC nestane... Ethan Hawke asi mohl bejt dobrej záporák jenže to by v tom filmu musel bejt víc než 5 minut. Přehajpováno jak kráva, ale od režiséra pecek jako Sinister a Deliver Us From Evil bych čekal taky víc.

plakát

Příběhy nekonečna (2020) (seriál)

Stålenhagovy kresby mám rád, stejně jako hru Generation Zero která se v nich silně inspirovala, a tak jsem od tohohle čekal přece jen trochu víc. Drží se to zbytečně zpátky co se týče sci-fi prvků, v originálních kresbách jsou obří výjevy který by člověk rád viděl rozpohybovaný, ale seriál nabízí pouze komorní nenáročný adaptace. Jelikož je to víceméně povídková série, má to silnější i slabší díly, bohužel slabších bych řekl že bylo víc. Aspoň si to drží celou dobu depresivní podtón a má to dobrou hudbu (a kupodivu slušný dětský herce). Na víc jak 3 to neni.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019)

Hloupej příběh na pozadí slušnejch triků a překvapivě brutální řežby. Nejvíc pobavilo několik cameo rolí jako např. slizkej kyborg Dereka Mearse a nebo Casper Van Dien kterej tu dostal pravděpodobně největší roli od Hvězdný pěchoty (celejch 15 vteřin).

Galveston (2018)

Scénář mi přišel jako 40 let zapomenutá eastwoodovka, bohužel Ben Foster ačkoliv dobrej herec prostě Clintovo charisma nemá a proto ten film od začátku pokulhává, nějak jsem mu to jeho polepšení nežral. Ve výsledku několikrát viděnej film v jiným balení, nijak zvlášt dobrej ale ani špatnej. Jen ten závěr tam bejt nemusel.