Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (1 783)

Krvavě rudé nebe (2021)

Film si koledoval o průser dítětem v jedný z hlavních rolí a německou produkcí, ale překvapivě dobrý, a i to dítě je celkem schopný. Když už se zdá že to bude typickej únos letadla kde proti teroristům bojuje jeden upír na palubě, tak film přeřadí tempo, idiotský pasažéři zaplatí za svojí tupost a rázem je vše jinak a lidi tam zbydou asi jen dva. Ve druhý půlce se rozpoutá takovej chaos že jsem sral smíchy a na konci si na své přijdou i fanoušci Vetřelců krátkou scénou likvidace komanda a sledování všeho skrz kamery na jejich helmách. Bavilo, někdy dám znova.

Wrong Turn (2021)

Čekal jsem že to bude kravina jelikož o hlavním zvratu a tom jak se to liší od hlavní série jsem věděl dopředu, no a asi to kravina je ale bavil jsem se. První půlka filmu se odvíjí zhruba tak jak každej od remaku Wrong Turn čekal a je tam trochu vážnější masakr v lese, jenže pak se to zvrtne do reverzní Vesnice a jakkoliv se to snaží tvářit vážně, tak to tak brát snad nikdo nemohl. A právě tou ujetostí si mě to asi získalo, stejně tak jako srandovním závěrem. Co se týče toho jak je to natočený tak nesrovnatelný s většinou série, vzhledem k tomu že to plánovali poslat do kin tak si aspoň trochu dali záležet.

Očista navždy (2021)

Konečně díl co dostal rozpočet a je to vidět, stejně jako o úroveň lepší režie. Pořád béčko samozřejmě, ale už to nesmrdí promrdaným potenciálem. Potom co se pronudíme stokrát viděnou přípravou na Očistu a uzavíráním baráků se to vydá trochu jinou cestou což bylo fajn, pomáhá tomu i to že postavy nejsou uplně neschopný hovada. Je vidět že rejža je mexikánec kterejm se zde hodně nadržuje no ale tak je to v Texasu no, líbila se mi i ta ironie kde pro změnu amíci emigrujou do Mexika, i když taková myšlenka přišla pozdě o pár let.

Živý terč (1993)

Neřekl bych že se Johnovi americká premiéra nepovedla, ale většinu stopáže to prostě neni on. V akčních scénách jo, ale těch je zde zoufale málo. Van Damme je zde ale klasická karikatura sympatickýho klaďase a i ty záporáci jsou zábavný, takže si myslim že aspoň na průměrný post-80s béčko to dosahuje.

plakát

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Takový filmy už se dneska holt netočí, to kouzlo 80s je nezaměnitelný a stejně tak John Candy. Konec je překvapivej doják.

Pig (2021)

Nikoláš se za posledních pár let objevil v hodně šílenostech a tak do filmu o uneseným praseti půjdou lidi bezpochyby s určitým očekáváním, to se ale nesplní. Jedná se totiž o jeho pravděpodobně nejserioznější roli minimálně od zapomenutý pecky z roku 2013, Joe. I přes absurdní zápletku filmu netrvalo dlouho aby dokázal že je něco víc a já osobně už po pár minutách ani krvavý vyvrcholení tak nějak nechtěl vidět, líbilo se mi to pohodlný hypnotický tempo a to jak film zakončili mi přišlo dobrý, ačkoliv docela smutný.

Patrick (2013)

Jako parodie dobrý, v jednu chvíli je asi 5 lekaček za sebou že jsem se musel nahlas smát. Hvězda za hudbu.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

První třetinu filmu jsem uvažoval že to vypnu a nedokoukám protože to byla hrůza - hroznej střih, pitomý dialogy, nulovej děj a každá akční scéna prostě musela mít nějakej rádoby cool song co akorát odváděl pozornost od toho co se na obrazovce děje. Jakmile se však skončí s flashbackama tak se na to koukat dá, s obsazením jsem neměl problém až na Obi-Wana kterej se do role zoufale nehodil a jakmile si na konci nasadil masku tak vypadal jak pětiletý dítě díky obří hlavě, kupodivu i akce v závěru mi přišla docela zábavná (asi protože použili originální soundtrack a ne nákej licencovanej shit). Dá se to.

plakát

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (TV seriál)

Animace místama hezká ale to je tak vše, příběh o ničem a na skoro 2 hodiny připadnou tak dvě slušný akční scény co dohromady nepřesahujou 5 minut, což se ovšem nedá říct o politicky zaměřenejch scénách neboť v oválný pracovně trčíme snad půl seriálu.

Downrange (2017)

Hodnotil bych vejš kdyby se hlavní parta skládala z víc sympatickejch postav a ne z takovejch idiotů. Ale v podstatě film dopadl ještě dobře, gore je parádní, je to nápaditý a celkem překvapí i to kdo (ne)přežije.