Nokaut

• Itálie Donne sopra, femmine sotto (více)

Karlos80

Nízkorozpočtový a spíše pak ne zrovna moc záživný typický eurotrash, o podvodníkovi-sukničkářovi, dále zlodějovi a pašerákovi, který využívá a zneužívá ženy. Borec mě v některých momentech (profil, zrcadlovky) připomínal známého taliána Tomase Miliana, ta podoba tam skutečně byla, škoda že to nemohl být on, a škoda také jiného faktu, že snímek nevznikl až někdy v polovině 70 let, v Itálii pochopitelně, kdyby se ho totiž chopil někdo z tehdejších renomovanějších režiséru a scénáristů, klidně i se stejným obsazením, mohla to být docela dobrá raná exploitation pecka. Nádhernou Barbaru Bouchet (mojí velkou oblíbenkyni) jsem však tomuto týpkovi tady neuvěřitelně záviděl, ještě v žádné jiném filmu, snad krom "Milano Calibro", ji to tak neslušelo a když neměl Bouchet, tak zas měl Lee, další slavnou a nádhernou eurobabes z tohoto období. Film mě zajímal, hlavně kvůli BB, a dělal jsem si pochopitelně i velké naděje, nenáročné-low-buget soft-core komedie s té doby prakticky nesleduji, ale jak jde o drama, thriller, krimi, horor, nemohl jsem si to nechat ujít (těch filmů zas tolik nenatočila), bohužel film mě spíše zklamal, snímek neměl v podstatě skoro žádný děj, spiknutí bylo opravdu velmi tenké, atmosféra slabší, depresivní tón průměrný, našlo se tu sice pár světlých momentů jako; jízda ve sporťáku a odhalená hruď a smyslné pohyby Barbary, podobná scéna scéna s autobusem, ale s jinou dívkou, nebo stříhaní vlasů, či represivní zátah policie na studenty, tyto momenty patřily k tomu lepšímu, ale jak jsem už napsal, celkově bez šťávy, nezáživné, bez stylu a smyslu, krom nádherných těl, velmi příjemné hudební složky (ten hlavní hudební motiv jak vystřižený z giallo filmů) a hereckých výkonů (ty zas byli docela dobré, ale i tak jsem se tu s žádnou nedokázal blíže stotožnit, mé sympatie si nikdo z nich nezískal), toho snímek moc divákovi nenabídne. Film má hodnotu spíš historickou, kdy divák nahlédne do doby komunistického režimu v tehdejší Jugoslávii, s postupným vlivem západní kultury mezi mladé lidi. ps: Barbara Bouchet má přímo magickou obrazovou přítomnost, vidět ji na obrazovce je vždy velký zážitkem, ona tu byla jednoznačně tím nejsilnějším článkem, byl to její film. ()