Autobiografie

• Francie Le Pion du Général (více)
Indonésie / Polsko / Německo / Singapur / Francie / Filipíny / Katar, 2022, 115 min (Alternativní 110 min)

Mladý Rakib (Kevin Ardilova) pokračuje v rodinnej tradícii a tak, ako jeho otec i dedo, i on robí domáceho sluhu generálovi Purnawinataovi (Arswendy Bening Swara) a jeho rodine. Na obrovskom sýdle, v ktorom jedinými obyvateľmi sú on a generál, prevláda rodinná, pokojná atmosféra. Rakib je pre generála, ktorý kandiduje vo voľbách na starostu mesta, ako jeho vlastný syn. Avšak niekto sa snaží jeho kampaň ohroziť vandalistickými útokmi a Kib sa preto rozhodne generálovi pomôcť vypátrať útočníkov. To však postupne povedie k násilným a tragickým udalostiam. (sochoking)

sochoking

Najprv som si myslel, že pôjde o drámu o nejakom spisovateľovi, ktorý píše o sebe knihu. Potom, po  prečítaní obsahu na  IMDb, som zase myslel, že pôjde o nejaký masakrálny thriller, kde mladý sluha bude zabíjať nepriateľov generála, ktorému robil sluhu. Dostala sa mi  na dialogy úsporná dráma nasnímaná výbornou kamerou o mladom chalanovi, ktorý robí sluhu, ako som už spomenul, vojenskému hodnostárovi tak, ako jeho otec pred ním a ako i jeho dedo pred ním. Postupne sa vyvíja medzi nimi isté puto, kedže hlavný hrdina je pre starého chlapa ako vlastný syn. Avšak mladý odhalí jeho skutočnú tvár a k jeho vlastnému zdeseniu sa všetko náhle zmení. ()