silentname

"Vianočná výzva 2022 - 23. film - "Our Italian Christmas Memories" by som asi viac ohodnotil ako vianočný film s témou rodiny, ktorý má v sebe okrem toho aj nejakú romantiku. Pretože majú asi tvorcovia tohto typu filmov pocit, že keby do toho nedali aspoň nejaký bozk a nejakú romancu, tak by to nikto nepozeral. Nemyslím si. Osobne mám pocit, že čím menej sa filmy sústredia na klišé a naopak sa snažia príbehy trošku oživovať reálnymi príbehmi, vypália silnejšie. A tento je na tom podobne. Pretože romantika je tu zatlačená úplne niekde do úzadia. Primárne sa film sústredí na príbeh súrodencov, ktorí si uvedomujú, že ich starý otec začína mať vážnejšie problémy s pamäťou a Alzheimer už útočí naplno. A má to svoje smutné a dramatické momentky, no rovnako aj veľmi ľudské. Je to v jadre veľmi milý film, ktorý mohol tento element urobiť skutočne len jediným elementom. Bez tej romantiky by sa to úplne zaobišlo, lebo ku koncu to potom celé pôsobí len maximálne nasilu a snaha do toho dať aspoň bozk. Ok, podarilo sa. Ale zvyšok je podľa mňa veľmi príjemný film. Aj keď trošku smutný. Hodnotenie: B ()