35. ročník Evropských filmových cen

Publicistický
Německo / Island, 2022, 180 min

Účinkují:

Elia Suleiman

Nejprestižnější evropské filmové ocenění, každoročně udělované Evropskou filmovou akademií, přispívá již přes tři dekády k rozvoji kreativity a rozmanitosti evropské kultury. „Evropští Oscaři“ byli poprvé uděleni v roce 1988, ještě pod původním názvem Ceny Felix. Z předvýběru nominovaných snímků volí členové Akademie vítěze ve více než dvou desítkách kategorií, včetně Ceny za celoživotní umělecký přínos kinematografii. Tu se letos Akademie rozhodla udělit významné německé scenáristce a režisérce Margarethe von Trotta. Z nominovaných snímků můžeme zmínit i domácího zástupce, mezinárodně úspěšný krátký animovaný dokument Diany Cam Van Nguyen Milý tati. Letošní slavnostní ceremoniál se odehraje 10. prosince v Harpa Concert Hall v islandském Reykjavíku a jako každý rok půjde o výjimečnou událost evropského filmového průmyslu. (Česká televize)

Marze

Divákem jsem byl poprvé, chyběl mi aspoň náznak humoru , nebo odlehčení moderátorů (strach z nekorektnosti?). Jedna ukázka filmů za druhou, což je fajn. ()