Geumhonryeong: Joseon Honin Geumjiryeong

• Jižní Korea 금혼령, 조선 혼인 금지령 (více)
Jižní Korea, (2022–2023), 13 h 47 min (Minutáž: 65–71 min)

Epizody(12)

bulinka

Pozor obsahuje spoiler. Musím priznať, že tu som trochu podvádzala. Prvé diely som pozrela celé, ale potom som od nedočkavosti pozrela väčšinou len scény týkajúce sa hlavných postáv ľúbostného trojuholníka. To som sa pobavila aj rozcítila. Pri romantických scénach som sa roztápala ako zmrzlina. Chémia postav skvelá. Myslím, že práve kvoli nim si to pozriem ešte raz a poriadne :D a potom hodím kvalitnejšiu recenziu. Príbeh sa dá pochopiť rýchlo. Kráľov priateľ a dôstojník Lee Shin Won a hlavná ženská postava So Rang postupne rozprávajú príbeh z minulosti, ktorá odhalí ako sa ich cesty mali spojiť, ale miesto toho sa oddelili a stretli sa náhodne po rokoch. Herec Kim Young-Dae (kráľ) bol skvelý v seriály I will go to you when the wheater is fine, kde mu veľmi sedelo byť tajuplný. Tu bol ako kráľ vtipný, miestami ako taký truľo, ale keď bolo treba byť vážny tak bol perfektný. 7 rokov smútiaci kráľ za mŕtvou korunnou princeznou a kvôli tomu zakázané manželstvá...porobil nervy svojim poddaným. Dobová naivita o privolávaní mŕtvej princeznej, s ktorou komunikoval kráľ pobavila až to momentu, keď bolo vidno, že So Rang to už nie je príjemné a dostala do bodu, kedy by chcela, aby ju kráľ videl ako ju a nezneužíval ju k tomu, aby sa vracal stále do minulosti. Niektoré scény by sa mi páčili inak, bolo by to viac romanticko-dramatické, ale inak pekné. Téma je trochu na zamyslenie...človek lipne na nevyriešených veciach, stratách v minulosti.. dokáže tak žiť aj niekoľko rokov. Dokáže to raz prekonať...? sám alebo potrebuje k tomu niekoho pomoc? Tu v tomto príbehu pomohla kráľovi, stratená dcéra, ktorá skrz privolávanie zosnulej princeznej postupne dávala kráľovi najavo, aby už prestal smútiť za ňou. Keď si kráľ začal vytvárať ozajstné city k nej, jeho duša sa začala hojiť a postupne prestal žiť v minulosti. Toto som si vzala z toho seriálu ja. ()

Koral17

Snaha o revitalizaci a modernizaci v rámci žánru korejských historických dramat sageuk. Mnohem víc se mi líbila první polovina seriálu, kdy se objevili některé populární přístupy, např. prolomení čtvrté zdi apod. V první polovině také nebyla nouze o vtipné momenty. Ve druhé polovině se už ale hrálo na jistotu a příběh začal být poněkud šablonovitý, moc se nelišil od záplavy jiných romantických historických dramat.  Bohužel jsem si také nezvykla na "herecký" projev představitele krále (Kim Young-Dae). Je to velmi sympatický člověk, ale podle mě není jako herec moc přesvědčivý.  Celou dobu jsem fandila postavě poručíka Lee Shin-wona, kterého naopak dokonale ztvárnil Kim Woo-Seok. Doufám, že tento herec bude do budoucna dostávat hlavní role. Celkově se mi ale seriál líbil, určitě patří k tomu zajímavějšímu v oblasti mého milovaného žánru sageuk. ()

jarah

Seriál mi v mnohých ohľadoch pripomenul obľúbený Mr.Queen. Rovnako charizmatický panovník, originálna ženská hrdinka, zábavné scény striedané tragickými. So Rang som si okamžite zamilovala, podvodníčka v jej podaní je vlastne psychoterapeutka, s Lee Heonom sa od začiatku skvele dopĺňajú a ovzdušie je nasýtené chémiou. Boli okamihy, keď som sa nemohla prestať smiať. Každá jedna postava je stvárnená dokonale, od replík až po mimiku. Cez drobné lapsusy sa rada prenesiem a privriem jedno oko. Napokon, seriál sa nesnaží tváriť ako verný historický obraz, ale podarila sa vážne skvelá komédia. Ďakujem moonchild za výborné titulky. ()