Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Romantický
  • Sci-Fi

plakát

You Are My Glory (2021) (seriál)

Chcem a budem hrozne neobjektívna, vystrieľam 5*. Prečo? Lebo krásna Dilraba, charizmatický Yang Yang, úžasná chémia, romantika, duchaplné a vtipné dialógy, nenápadné gestá lásky, chytľavý soundrtack, nápadité spojenie dvoch rozdielnych svetov a hlavne, žiadne prepálené a za vlasy pritiahnuté intrigy, iba život. Viem, že existuje mnoho lepších seriálov, ale hodnotenie je subjektívne a ja som tak správne unesená, že im odpúšťam drobné prehrešky a nedostatky. Pokojne by som u tohto seriálu zniesla aj viac epizód.

plakát

Fights Break Spheres (2018) (seriál)

Možno budem štipku neobjektívna, ale tento seriál si naozaj získal moju pozornosť. Neľutujem ani minútu strávenú jeho sledovaním. Na začiatku ma trocha odrádzalo obsadenie, ale nemohla som sa viac mýliť. Mladý Leo Wu dokázal potiahnuť celých 45 epizód bez jediného zaváhania. Priznám sa, že najviac si ma aj tak získal majster Yao Lao uväznený v prsteni. Na konci som čakala, že sa do hlavného boja zapoja aj kamaráti, no niečo ich na ceste zdržalo. Mimochodom, ja fandím od prvého stretnutia zelenovlasej Rusalke. 4,5*

plakát

Oh! My Emperor (2018) (seriál)

Slabší, prvoplánový seriál s primitívnou zápletkou, ktorá už bola tisíckrát prežutá a vypľutá v rôznych prevedeniach. Občas na mňa vyskočilo niečo zábavné na zasmiatie, ojedinele zaujímavá myšlienka. Pozrela som si to len kvôli Yiao Zhanovi a jeho hereckému rastu. Aj tu bol jeho výkon o niekoľko levelov vyšší od ostatných, ale sám nedokázal potiahnuť 42 epizód. Možno keby som si ho pozrela v čase vydania, hodnotenie by bolo iné, lenže teraz je taká obrovská konkurencia v tomto žánre, že tento zapadol ako málo výrazný. 2,5*

plakát

7-gacu 24-ka dóri no Christmas (2006)

Japonský vianočný príbeh Popolušky a jej prvej lásky má niečo do seba. Páčili sa mi jemné detaily, ktoré povedali viac, než dialógy. Len neviem, či sa už narodil taký princ, kvôli ktorému by som pol Štedrého dňa behala bosá krížom-krážom po meste a potom mesiac slopala urologický čaj. Ale, okrem srandy, vážne sa mi to páčilo. Konečne nekomerčný duch Vianoc a ich času zázrakov.

plakát

Legend of Fei (2020) (seriál)

Seriál ma milo prekvapil. Okrem Yibovho výkonu s bonusom pekného zjavu som veľa neočakávala. Napriek tomu sa mi dostalo príjemnej relaxácie pri zručnej, implicitne vyjadrenej jemnokresbe vzťahu, ktorý nemusí byť nutne prezentovaný pretlakom intímnosti. Zásluhu na tom má nie len scenár, ale hlavne veľmi dobré herecké výkony. Budem sa opakovať, ale dokonalý tanec bojových umení sa mi nikdy neomrzí. Napriek tomu mi tam niečo chýbalo... alebo bolo navyše? Neviem. V každom prípade ruka nedosiahla na piatu hviezdičku. Možno to časom prehodnotím.

plakát

Douluo Continent (2021) (seriál)

Seriál mal celkom slušne našliapnuté. Skvelé obsadenie, zaujímavý námet. Nevadil mi diétny rozpočet produkcie, režisérsky nováčik, predvídateľný dej, dokonca ani počet epizód. Najviac ma sklamalo to, že seriál v posledných epizódach už len lapal po dychu. Celý čas sa rozmazávali najmenšie detaily a príbeh sa rozplietol rýchlym päťminútovým tliachaním. Zaujímavé postavy vypadávali nezmyselne z príbehu. Škoda nevyužitého potenciálu.

plakát

Kdysi dávno na ostří meče (2019) (seriál)

Zábavným spôsobom vyrozprávaný príbeh, v ktorom sa mieša fantasy s prvkami reality a keďže je zasadený na imaginárnu planétu v imaginárnom svete, je tam dovolené všetko. Dokonca tam majú svojho Michelangela, tlieskajú idolom, robia prezentácie, a to všetko v historických kostýmoch a účesoch. Trocha prvoplánový dej je prešpikovaný humorom sherlockovského Xu Kaia a Sandrine Pinny, ktorým to vážne pristane aj napriek vekovému rozdielu. Neobyčajný talent Xu Kaia ma neprekvapuje, ale Sandra ma naozaj milo prekvapila. Tí dvaja ťahali celý seriál. Im patria hviezdičky hodnotenia a ešte pekne zvládnutým prvkom wuxia, ktorá sa mi nikdy nezunuje. Ostatné je podpriemerné. Efekty, ako rada prirovnávam, patria do kategórie Fantaghiró z osemdesiatych rokov minulého storočia, dej je predvídateľný, miestami nudný na nevydržanie, konanie a správanie často nelogické. OST v závere epizód ma však dostatočne učičíkal a prinútil prepnúť na pokračovanie. Nie je to úplne zlé, ale existuje množstvo neporovnateľne lepších scenárov a produkcií vo svete čínskeho historického wuxia fantasy.

plakát

Ancient Love Poetry (2021) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, som unesená. V tomto seriáli sa produkcii podarilo naozaj všetko. Príbeh je pútavý, vôbec nie prvoplánový, riadne zamotaný, aby sa pomaly rozuzľoval a strhol divákovu pozornosť. Mladučký herec Xu Kai sa postupne stáva mojím obľúbencom. Je obdarený krásou, talentom, charizmou a hereckými zručnosťami, takže sa nečudujem jeho popularite v miliardovej konkurencii. Nie len on, ale veľa ďalších postáv si zaslúži pozornosť a uznanie za nezabudnuteľný výkon. Celý svet troch ríš je zvládnutý bezchybne, animácie vyzerajú skutočné, až sa nechce veriť, že sa natáčalo na zelenom plátne. Kostýmy sú úchvatné v každom detaile. Milovníkom čínskej fantasy a wuxie vrelo odporúčam tento seriál.

plakát

Ashes of Love (2018) (seriál)

Napriek pútavému príbehu, výborným hereckým výkonom (Fénixove vyjadrenie smútku trhalo srdce) a bezchybnej akcii, bolo 60 epizód na mňa "too much". Toto nakoniec rozhodlo, že som si nechala jednu hviezdičku. Možno keby to rozdelili na dve ucelené série, nebolo by to také únavné. Jednako je to jeden z najlepších wuxia fantasy seriálov, aké som doteraz videla.

plakát

The Legends (2019) (seriál)

Seriál o tom, že nič nie je len čierne alebo biele, a biela sa môže rýchlo zašpiniť. Viem, že je seriál plný vypľúvanej krvi, ubližovania, zrady, pomsty, prekonávania bolesti a dokonca nie je jednoznačné, či nakoniec zvíťazilo dobro alebo či to, čo zvíťazilo, je čisté dobro. Človeka dokonca napadne v tejto súvislosti otázka, aký je rozdiel medzi dobrom a zlom. Nadhodnotila som ten seriál, ale nemôžem si pomôcť. Je to jeden z tých kvalitnejšie vyprodukovaných kúskov, a to vrátane hereckých výkonov, efektov, rozvíjania deja, kostýmov, kulís. Príťažlivé boli aj vedľajšie postavy so svojimi osudmi. Obohatili celú dejovú líniu, takže nebolo potrebné preskakovať pasáže. Celkom som sa tešila na jednotlivé epizódy a preto zatvorím jeden a pol oka, a niektoré nezrovnalosti rada prehliadnem aj vďaka sugestívnemu soundtracku, ktorému dominuje táto skladba. 4,1*

Ovládací panel
4 body