Nosorožec

(festivalový název)

Jedenáctiletý Damián se přes den potlouká po ulici a v noci spí obklopen svými starými plastovými zvířaty ve skromném domě v chudé rybářské čtvrti. Nezůstane však nepovšimnut sociálními pracovníky a vyšetřením v nemocnici se zjistí, že mu někdo ubližuje. Sociální pracovník Leandro mu nabízí útočiště v dětském domově, kde se o něj lépe postarají. Jenže Damián chce domů. Musí se tak rozhodnout, kde je opravdu jeho místo. (Zlín Film Festival)

Master19

Viděno na Zlínském filmovém festivalu. Příběh není až tak objevný, jistě byl natočen už mockrát, ale autoři z latinské Ameriky tohle prostě umí točit. Dlouhé záběry, kdy se nic neděje skvěle dokreslují prázdnotu Damiánova života a později i neschopnost nebo nedostatek vůle ho začít zaplňovat. Nejlepší je ovšem kamera, snímající příběh z perspektivy hlavního hrdiny. Lidé, kteří ho nezajímají jsou vidět jen z části, jsou v druhém plánu, nebo nejsou vidět vůbec, ačkoliv mluví. Naproti tomu to co je z jeho pohledu důležité, stává se tématem záběru případně celek doplňuje. Závěr je moc dobrý, dá se očekávat, nebo jsem si ho možná přál, nevím, fandil jsem mu, ať to takhle dopadne. ()