30 rokov Slovenskej republiky

(pořad)
všechny plakáty
Zábavný
Slovensko, 2023, 80 min

Slávnostný galavečer konaný pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Priamy prenos zo Slovenského národného divadla v Bratislave. (RTVS)

Arsenal83

Oslavy 30. výročia na RTVS sa udiali v znamení podivných entít.  Čaputová v štýlovom baloňáku značky zvednutá sakura zase citlivo vnímala a vyzývala k jednote, ktorú sama celý čas úspešne rozbíjala delením ľudí na nezodpovedných a tých s QR kódmi. Nadmerná úmrtnosť, ale potvrdzuje, že Čaputovej cieľ toho, aby sme sa nebáli umierať, s radosťou plníme.  Jana Kirschner spievala po rusínsky s presahom snáď až do ukrajinčiny, aby sme vedeli kam patríme.  Boris Kollár si robil predvolebnú kampaň v koktavom až nepríčetnom štýle, pričom popisoval presne tie chyby, za ktoré je zodpovedný aj on sám. Rozčúlený bol až do takej miery, že nejeden v sále nadobudol podozrenie, či Boris práve nedostal správu od nejakej zo svojich priateliek, že nie je tehotná. Eduard Heger skritizoval za všetko zlo v krajine všetky vlády, len nie tú jeho, pričom v prejave bol vysmiaty, akoby práve dopil fľašu svojho obľúbeného nápoja, ktorý sa vraj má piť už na obed, aby ste ostali svieži.  A dočkali sme sa aj mužského baleťáka, ktorému už chýbali len povestné kolíky na bradavkách.  30. výročie vzniku republiky je veľký míľnik, no nič tie oslavy nepripomínalo. Celé to bolo také pochmúrne, čo potvrdzoval svojou náladou aj Viktor Orbán, ktorý sa podľa výrazu tváre zo svojej účasti veľmi netešil. No najväčším prekvapením bolo to, že sa k slovu nedostal aj pán Rizman. Na rozdiel od Veľkej Británie si v RTVS stále nevšimli, kto je skutočný prezident. ()