Ping-pong of China

• Čína Zhong guo ping pang zhi jue di fan ji (více)

Ingtar2

Športový film si pustím raz za Uhorský rok. A tento by som pravdepodobne tiež nenašiel, keby mi Spotify autoplay jedného dňa nepustil random hudbu ku tomuto filmu. Pretože ono to tu síce nie je napísané, ale podieľal sa na nej okrem Kawczynskeho aj Lorne Balfe. Ďalšia vec, ktorá tu je nesprávne, je runtime, ktorý má 137 minút. Toto sú však miniatúrne odchýlky, zanedbateľné so skutočnou kvalitou filmu. Ide o to, že aj minuloročný Hustle bol fajn, ale stál celý na skvelom Sandlerovi. Ping Pong of China stojí na sympatickom celom týme mladých hráčov, ktorí síce nie sú nijako dobrí herci, ale svoj šport hrať vedia. Skoro všetko v tomto filme som si užil, aj napriek tomu, že to určite nemusí byť pre každého. Originálne nálety kamery, príbeh o neveľmi využitom športe (až som dostal chuť ísť otestovať ten náš stôl na fakulte), zábavné postavy... to všetko tento film ponúka. Okrem toho je tu tiež citeľná objednávka kounistickej strany, čo si môže všimnúť snáď každý, koho nezaujímajú len loptičky. V jednom momente som dokonca dostal poriadny jumpscare, že sa na scéne objavil Xi Jinping. Tl;dr: Zábavný film o filmovo nevyužitom športe, ktorý mohol prísť jedine z Číny. Aj napriek citeľnej propagácii čínskej vlády ide o solídnu zábavu, s pár momentami na zimomriavky, a veľmi uspokojivým koncom. Posledný záber je top. 78%, 4*. ()