Seal of Love

Čína, 2022, 24x7 min (Alternativní 115 min)

Fu Sheng (Jiajia Ming), překrásná bohyně víl, se znovuzrodila jako královna všech démonů. Pohledný Jing Yuan (Fei Li), nejsilnější a nejvyšší bytost ve světě démonů, je ochoten skrýt svoji pravou identitu, aby na Fu Sheng mohl v tichosti čekat. Jejich cesty se sice rozcházejí, ale v jejich srdcích jsou zakořeněné hluboké city, které kvůli jejich lásce s nimi putují koloběhem tří životů. (Faramir)

Faramir

Konečně čínský fantasy seriál u nějž nestrávíte iks bezesných nocí. A přitom v něm nechybí snad všechna žánrová klišé, snad s výjimkou podávání medicíny z úst do úst. Navíc, uvidíte, co jste jinde neviděli - Mistr je žena a učedník je muž! Dlouho jsem váhal nad hodnocením, ale nakonec jsem se rozhodl pro 5*, přestože se to může zdát jako urážka všech xianxia seriálů, které jsem doposud zhlédl. Seal of Love je totiž jedničkou ve své kategorii - no, já v jeho kategorii nic jiného neviděl, ale to mi nebrání v mém odvážném tvrzení. Už se těším na 2. sezónu, ale obávám se, že to s ní dopadne úplně stejně, jako s plánovaným českým velkofilmem J. Svěráka Akumulátor 2. Na závěr přidávám charakteristiku hlavní hrdinky odpovídající již třem xianxia seriálům, které jsem letos zhlédl, ale protože jsou v něm obrácené role, je i vývoj hrdinky reverzní: V průběhu seriálu se z dospělé ženy (jang) stává po několika přerodech (převtěleních) tragickým osudem zkoušená naivní dívka (jin) s nevelkými schopnostmi. Tento vývoj je vyjádřen změnou líčení od původně výrazného k minimalistickému a změnou barvy oblečení od původně červené jang na bílou jin. ()