Stop the Baby Trade

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Velká Británie, 2012, 9 min

Náhľad na rolu Veľkej Británie v medzinárodnom biznise v oblasti obchodu s opicami pre výskum, konkrétne odchytu voľne žijúcich opíc a ich mláďat. Video pozostáva z informácií a záberov získaných počas tajných vyšetrovaní organizovaných organizáciou BUAV, dnes známou pod názvom Cruelty Free International. Vyšetrovania prebehli v Kambodži, Vietname, Mauritiuse a iných krajinách. (whack)

whack

Ako sa odchytávajú opice v divočine, aby mohli byť predané do pokusných laboratórií? Veľmi si cením neziskovky ako Cruelty Free International (BUAV) za takéto unikátne zábery, ktoré by sa inak nemali ako dostať medzi verejnosť. Bohužiaľ mi niečo v tomto videu chýbalo, stačilo by jedno kratučké interview s niekým zúčastneným, viac slov o materinskej deprivácii. To náhle násilné oddelenie mláďat od matiek a odvlečenie z ich prirodzeného prostredia do klietok pokusných laboratórií musí byť neuveriteľný horor pre tie zvieratá. Možno horší ako samotné testovanie. Je to všetko hnus, ale každý z nás môže proti tomu niečo robiť. ()

Khalesi

Keď ste videli film o Diane Fosey, ktorá zachraňovala horské gorily v Afrike, spomeňte si na scénu s mláďatkom, ktoré uniesli lovci, ale ešte predtým mu zmasakrovali celú tlupu. Toto sa deje ešte vždy a to v mene "výskumu", ako napríklad vivisekcia a účastnia sa toho "vedci" na celom svete. Vybudovali na unášaní a neskor aj brutálnom týraní opičích mláďat, alebo aj dospelých jedincov celý prosperujúci biznis. Beštiálne zaobchádzanie s nevinnými s puncom vyššieho dobra stále zostane beštiálnym. Je to rovnako brutálne, ako odtrhnúť dieťa od matky zavrieť ho do klietky a roky týrať až kým neumrie v bolestiach. Tohoto sme schopní a aj horšieho v mene vedy, ale hlavne s cieľom sa obohatiť. ()

schizmo

Primáti - tolik podobní nám, lidem, a přesto se na nich dopouštíme těch nejhorších zločinů. Ničíme jejich přirozené prostředí, ze kterých je bereme a zavíráme do klecí, do zoo, do cirkusů a provádíme na nich ty nejhorší pokusy. Tento rátký dokument přináší pitoreskní pohled na kruté lidské počínání, které v podstatě zrcadlí i to, jak se chováme k sobě uvnitř jednoho druhu... ()