Reklama

Reklama

Lenny Kravitz - koncert 2014

(koncert)
  • Velká Británie Just Let Go: Lenny Kravitz Live
Dokumentární / Hudební
Velká Británie, 2015, 102 min

Obsahy(1)

Pozér a macho? Ano, ale to k němu snad patří, ne? Z pódia rozdává řízný rock, uvěřitelné balady, funk, soul i kousky své muzikální duše. Vyrůstal na Manhattanu. V tom pestrém národnostním kotli, kde se míchají vlivy bělošské, černošské, hispánské nebo jihoamerické hudby. Skvělé prostředí pro kluka obdařeného výjimečnou porcí hudebního talentu. Za svou kariéru vydal devět studiových alb. Zrcadlí se v nich snad všechny střípky, které posbíral v ulicích New Yorku. Rock, soul, funk, rhythm and blues, psychedelický rock i reggae. Během let se z kytaristy a zpěváka stal multiinstrumentalista, který je schopný nahrát celé album sám. Desek prodal přes dvacet miliónů. Čtyřikrát byl oceněný prestižní cenou Grammy. Majstrštykem v jeho diskografii už asi navždy zůstane album Are You Gonna Go My Way z roku 1993. Ani se nechce věřit, že vyšlo před čtvrt stoletím... Ale dost vzpomínání, pusťme si raději vcelku nedávné vystoupení. Napůl koncert, napůl dokument. Lenny Kravitz představuje sebe a ostatní členy desetičlenného bandu. Muzikanti na oplátku hodnotí svého kapelníka. Při zkouškách puntičkářského, během koncertování uvolněného i v transu. Jako striptér vlnící se v kožených bokovkách působí dojmem nadutého páva. Jeho pozérství každému není po chuti, leč málo platné, tenhle newyorčan cítí muziku jako málokdo. Jeho hudba ušpiněná městskou džunglí promlouvá k milionům. Natáčelo se v Memphisu, New Orleans, New Yorku, polské Lodži, pařížské hale Bercy i pražské O2 Aréně. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Marze 

všechny recenze uživatele

Na koncertu Kravitze jsem přibližně v této době v Praze byl. Tento dokument se skládá z koncertu a mluveného slova Lennyho a členů jeho kapely. Měl jsem trochu dojem, že zvuk jeho hudby dnes začíná působit trochu zastarale. ()

mandlova 

všechny recenze uživatele

Prostě Lenny, kdo by ho nemiloval :) s kapelou mu to neuvěřitelně funguje, koncert super, jen ty mezipasáže s jejich hodnocením sebe navzájem atd byly trochu zdlouhavé. ()

Reklama

Galerie (2)

Reklama

Reklama