Kathal: Záhada chlebovníku

• Indie Kathal: A Jackfruit Mystery

Energická policistka řeší případ dvou drahocenných chlebovníků, které zmizely ze zahrady významného politika, a její pátrání přinese dost nečekané plody. (Netflix)

Aljak

Podľa popisu to znelo celkom zábavné. A v podstate to napokon aj bola taká ironická policajná komédia o pátraní po dvoch zmiznutých jackfruitoch, čo samo o sebe vyznieva ako irónia. Dej sa síce potom sústredí aj na vážnejšiu tému, ktorá rozhodne stojí za povšimnutie, ale celkový dojem to už ťažko napraví. Mňa osobne tento film akosi nenadchol, hoci mal aj svoje prednosti a aj dobrú pointu, ktoré to ťahali vpred, no niektoré tie teatrálne scény to dosť kazili. Priemerné 3* ()

Sharlis

Nenarocna komedia s lahkym humorom a bez "sprostaren". V pozadi je myslienkou woman empowerement, kde je hlavnou hrdinkou zena, ktora je ocividne chytrejsia ako jej muz aka. menej skuseny kolega co vlastne v indii (vo filmoch) byva vzdy opacne. Dalej je poukazovane na nezmyselnost kastovneho systemu a disfunkcnost policie. Hlavna hrdinka vpohode, absurdne postavy, ktore sa objavuju pocas filmu bavia. Celkovo za mna jasny priemer, pobavilo, ale o par dni si na to ani nespomeniem. ()