Kobanê je kurdský válečný film o obléhání Kobanê, které probíhalo od října 2014 do ledna 2015 mezi Kurdskými Lidovými obrannými jednotkami (YPG) a Ženskými ochrannými jednotkami (YPJ) proti Islámskému státu. Natáčel se v syrských městech Al-Thawrah a Tebqa. Film se zaměřuje na roli kurdských žen v bojích. (tavlas)

Marek1991

Bojový film, ktorý vám ukáže ako sa bojuje v sutinách, aj keď ťažko povedať, čo si o tom myslia profesionálni vojaci. Veľmi dlhý na to, aby tu chýbali pre diváka nejaké informácie o tom, ako fungovala Rojava a Kurdi s ich pokusom o demokratický socializmus alebo ako to nazvať. Do istej miery predvídateľné, aj zvraty či stupňovanie a tak aj keď je to profesionálny film, je to do istej miery aj premárnená príležitosť. ()

Aljak

Po prečítaní popisu som sa celkom tešil na film o hrdinoch z Kobane, ktorí sa postavili v rokoch 2014/15 teroristom z Islamského štátu. Celkovo je však tento film až príliš presýtený vojnovými scénami plného prestreliek a obstrelovania, ktoré tu zaberá takmer 90% celej stopáže. A to je fakt že príliš! Chýbalo mi v tom viac epickej esencie, dialógov a iných scén, ktoré by prehlušili to nekonečné strieľanie a bojovanie. Nuž, radšej by som si pozrel o obliehaní Kobane a hrdinských kurdských partizánoch nejaký dokument. 1* za skvelú výpravu a autentické zobrazenie bojov, ale inak bohužiaľ nič. ()