Láska a sex v Indii

• Francie Love and Sex in India
Francie, 2018, 58 min

Režie:

Sarah Fournier

Je to rodiště romancí z Kámasútry a Bollywoodu, ale ve skutečnosti je líbání na ulici nebo jen mluvení o sexu v Indii považováno za obscénní... V zemi, kde je 90 % sňatků předem sjednáno, aniž by se mladý pár předem setkal či zamiloval, a kde musí nevěstina rodina platit velké věno, jsou mladé dívky většinou považovány za přítěž. Miliony holčiček jsou proto opuštěny nebo dochází dokonce k jejich nezákonným potratům. Ve společnosti řízené systémem kast není nezvyklé potkat právníka, který obhajuje rodiče, kteří zavraždili vlastní děti dopouštějící se nepočestnosti. Také se setkáme s otevřeně homosexuálním princem Manvendrou, který bojuje za svou lásku a za to, aby byla nezákonná láska k osobám stejného pohlaví společností akceptována. (Česká televize)

ostravak30

Nevím co by říkali diváci tohoto dokumentu po shlédnutí ještě i Láska a sex v Rusku, kde je zase legální bít ženu a autoři to vytýkali Putinovi a jeho režimu. Jenže v Indii jde o víc. Kasty, tradice, náboženství. A jsou to právě mladí lidé, kteří tohle všechno mohou změnit. Dokud se oni nepostaví své vládě, přežitým návykům, rodičům a prarodičům asi se těžko těžko něco změní. Domluvené svazky, zabití vlastních potomků. Jak se to asi shoduje s náboženstvím? Protože náboženství, které schvaluje vraždu asi nebude úplně v pořádku. Indie je vůbec země protikladů. Na jedné straně vláda zakazuje potraty, aby nechyběly společnosti ženy, na druhé je lidé strkají do domovů nebo nechávají žít na ulici. A to jsme pořád v 21. století. ()