Drahý Davide

Muže pronásleduje duch chlapce jménem David, který se ho snaží zabít. (Canal+ Action)

Lucilay

Ani nevím, co si o tom mám myslet. Atmosféru to asi mělo dobrou, ale jinak mi přišlo, že film neměl hlavu ani patu, logika vyšuměla ještě před začátkem filmu. Hvězdičku navíc za kočky u dveří. ()

Arsenal83

Adam Ellis vraj len chcel ukázať to, čo zažil, že nikoho nepresviedča o tom, že to bolo reálne. Klasický alibizmus, ale pribudli mu milióny followerov, takže zarobené na senzácii je. Ale keď film chcel vystrašiť, podarilo sa mu to len máličko. V podstate hlavný hrdina vystrašil len svojho homosexuálneho priateľa, takže reálne strašenie naozaj skončilo v análoch. ()

• V rozhovore Adam Ellis povedal, že jeho príbeh bol založený na skutočných udalostiach a že "nikdy som nemal záujem niekoho presvedčiť, že duchovia sú skutoční - len som chcel povedať svoj príbeh". (Arsenal83)
  • Výroba filmu prebiehala v kanadskom Toronte a bola dokončená v decembri 2021. Pôvodne mal film vyjsť už v roku 2022, avšak Lionsgate posunul dátum premiéry na 13. októbra 2023. (Arsenal83)
  • Film má byť založený na skutočných udalostiach. Dear David bolo vlákno na Twitteri vytvorené Adamom Ellisom, v ktorom opisuje svoje stretnutie s duchom. Príbeh bol aktualizovaný medzi 7. augustom a 12. decembrom 2017 a stal sa virálnym online, čím Ellis získal viac ako 1 milión sledovateľov na Twitteri. (Arsenal83)