Jak se dělá dobrá škola

Česko, 2023, 4 h 28 min (Minutáž: 26–27 min)

Epizody(10)

Reforma školství není něco, na co čekáme, ale co už probíhá. Na mnoha školách patnáct i více let. Desetidílná série Jak se dělá dobrá škola se snaží v této proměně rodiče zorientovat. Pojďte se podívat, jak takové školy vypadají a zda s tím budete spokojeni, protože brzy se to bude týkat i vás. (Česká televize)

Recenze uživatele Vondy k tomuto seriálu (2)

Jak se dělá dobrá škola (2023)

Jsem velmi rád, že tohle vzniklo. Všechno, co ČT dělá pro školství, dělá poměrně kvalitně. ()

Jinému učení prospívá jiný dům (2023) (E09)

Jiří Havelka, tichá mladá slečna a chapec, který na vše odpovídá "anó, přesně ták", provází školou, která má bez špetky sarkasmu naprosto úžasnou budovu. Škola by měla ukazovat ostatním, jak se to má dělat, ale reálně spíše ukazuje, co všechno dokážou jenom peníze. Výuka neprobíhá v zásadě jinak, než na většině základních škol v česku. Co je prezentováno jako přelomové (EduPage, tvorba webových stránek, pohybové aktivity) vyvolává otázky jako "proč převažuje forntální výuka v lavicích o třech řadách?" Absolutní třešničkou na dortu bylo sebevědmé tvrzení zřizovatelů, že děti z horních pater dolů nic neházejí, protože nechtějí zklamat ničí důvěru, na které navazuje žaččino vysvětlení, že se skutečně z horních pater věci házejí, ale vždy se to přejde jako nehoda, ne úmysl. Klobouk dolů střihači, že to tam nechal. ()