Děti narozené dvakrát

Epizody(6)

Skoro každý touží po dítěti, mnohým ale není dopřáno, a tak hledají jiné cesty... Náhradní rodinná péče má v Česku dlouhou a proměnlivou historii. Už profesor Zdeněk Matějček, legenda české pediatrie, prokázal v šedesátých letech minulého století, že dítě vyrůstající, byť v náhradní rodině, je do života lépe vybaveno než to, které vyrůstá v ústavu. Dnes máme vedle stále ještě provozovaných ústavů čtyři zákonné formy náhradní rodinné péče. Osvojení, pěstounství, poručenství a svěřenectví. Filmový štáb strávil rok a půl se dvěma páry, které žádají o osvojení, se čtyřmi přechodnými pěstouny, dvěma dlouhodobými, a pak ještě s těmi, kteří se vydali vlastní cestou. Všechny děti, se kterými se setkal, se narodily dvakrát. Jednou biologickým rodičům a jednou v srdci těch náhradních. (Česká televize)

veronelka20

Na tento dokument jsem narazila náhodou a díky za něj. Neuvěřitelná přechodná pěstounka Věra je ztělesněním člověka, který se pro tuto práci narodil. Jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, jak dopadla adopce Jany a Petra. Myslím, že taková práce je přesně to, co se od veřejnoprávního média očekává. ()