I život, i slzy, i láska (festivalový název)

Life, tears and love

• ruský

I žizň, i sljozy, i ljubov...

• ruský

И жизнь, и слёзы, и любовь

• ruský

I zhizn, i slyozy, i lyubov...

Sovětský svaz, 1984, 103 min

Nikolaj Gubenko

Жанна Болотова v peknem filmu o mlade lekarce, vnasejici svym prichodem noveho sveziho ducha do zivota v domove duchodcu. 3+(16.4.2016)

Vynikající snímek o tématu ne příliš přitažlivém a spíše je určen pro lidi s prosociálním cítěním. Skvělé herecké výkony zkušených protagonistů příběhu, velice citlivě vybalancovaná hranice mezi úsměvností a samozřejmou vážností - smutností procesu stárnutí. Doufám, že se mi poštestí tento film vidět znovu s odstupem. Atmosféra starobního ústavu je přirozeně dost idealizovaná a v reálu si nejsem schopen představit, kterak by byla mladá ošetřující lékařka schopna vše obsáhnout bez emoční újmy, ale je to film a opravdu skvělý + si již tak trochu netradičně režisér Gubenko (pozdější ministr kultury SSSR) dělá srandu z malých pionýrů a celé je to atmosfericky až skoro nesovětské, bez známek nadbytečného patosu :)(15.11.2010)