Auvergne, sopečná Francie

(TV film)
  • Francie Auvergne, la France volcanique (více)
všechny plakáty
Francie, 2021, 52 min

Režie:

Eric Bacos

Přívětivý region v srdci země galského kohouta vyhlášený dobrým jídlem i nádhernou přírodou... Oblast Auvergne nabízí jedinečné kulturní dědictví, ale zároveň dokáže oslovit chuťové pohárky, protože umí dokonale využít své kulinářské poklady. Navzdory tuhým zimám je to kraj proslulý pastevectvím a skýtající přístřeší mnoha živočišným druhům. Návštěvníci obdivují i nádhernou krajinu regionu. Mezi údolími, náhorními plošinami a historickými městy se Auvergne neustále mění a hraje si se světlem a vodou. (Česká televize)

Marze

Byl jsem zde letos v létě na workcampu ve středověké vesnici Allegre pod sopkou vyhaslou před 790 tisíci lety. Sjížděli jsme krásnou říčku (firma u řeky pronajímá lodě). Oblast je to překrásná a doporučuji návštěvu například vlakem na jih z Clermond-Ferrandu kam jezdí z Čech Flixbusy. Dokument začíná v nejvyšších partiích Auvergne. Dozvíte se zajímavosti z místních vesnic, které  působí, jakoby v nich nikdo nevydlel. Krávy mají v mase tuk bílý, protože jsou krmeni senem a ne siláží. ()