Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

plakát

Hrabě Monte Christo (1954)

Velmi věrná adaptace mojí oblíbené knihy. Poprvé jsem ji četla v cca 12 letech, naštěstí zcela nedotčená jakýmkoliv filmovým zpracováním či jinou povědomostí o tom o co v knize jde, takže zážitek z četby a z odhalování tajů zápletky byl absolutně dokonalý a nikdy se mu žádná adaptace nevyrovná. Ráda bych dala 5*, ale prostě mi to v momentech, kde mají lítat emoce, přišlo ploché. Jean Marais pojednsl svého Edmonda dost pateticky. Každopádně díky ČT za odvysílání této filmové památky. Oceňuji práci restaurátorů původního filmového materiálu i nasazení dabingu z roku 1966.

Dokonalá lež (2019)

Nejdřív se to tváří jako romantická komedie, pak chvíli gangsterka a na konec něco úplně jiného, asi historické drama. Vlastně se mi to moc nelíbilo. Herecké výkony samy o sobě nestačily.

Gattaca (1997)

Takové scifi se mi líbí. Víc o síle lidské vůle než o vymoženostech budoucnosti, natož nějakých speciálních efektech současnosti.

Nepřítel lidu (1978)

Tak strašně mi neseděl McQueenův dabing panem Řandou (snad jsem ho identifikovala správně), že jsem to vypnula.

Dvě tváře lásky (1996)

Inteligentní romantická komedie vhodná k opakované konzumaci

plakát

Je těžké ji svést (2015) (TV film)

Lehce potrhlé, lehce naivní. Díky obsazení se na to dalo koukat.

Dalida (2016)

@rikititi zhodnotil/a tento film úplně přesně.

Hora mezi námi (2017)

Kdyby tam nebyl Idris a Kate, ani bych se nedívala. Dívala jsem se, líbilo se mi to, ale jednou asi stačí

Zrodila se hvězda (2018)

Jak zde spousta lidí píše, začátek bomba, pak předvídatelné nic moc. Ani ten pes před garáží mě nedojal. Ovšem pohled na Sama Elliota, ten mě potěšil.

Telefonní budka (2002)

Nečekaně mnoho se může odehrát v telefonní budce. Dobrej napínák, ale pochybuji o tom, jak by fungoval při opakovaném shlédnutí.

Ovládací panel
3 body