Epizody(6)

Jordán a Cornelia jsou dvě bezmocné děti, které uprostřed noci zoufale prchají před rozzuřenými lidmi, kteří je obviňují z vraždy. Plní hrůzy a obav o své životy budou pečovat jeden o druhého a udělají vše, co je v jejich silách, aby unikli dvěma násilným strážcům zákona, Teodorovi a Sorrochovi. Při svém útěku se budou také snažit vyhnout nadpřirozeným nebezpečím, která potkají na své cestě. (Prime Video)

ricci.s

Prvá časť ma navnadila ako už dlho nič - sledujeme príbeh dvoch detí utekajúcich pred prenasledovateľmi, pričom chlapec sa snaží chrániť svoju upírsku kamarátku, ktorá zabila jeho tyranského otca. Vyzeralo to na veľmi zaujímavú variáciu Låt den rätte komma in. Lenže kúzlo prvého dielu postupne mizlo. Druhá a tretia časť sú vlastne len flashbacky do minulosti, štvrtá sa zase odohráva v prítomnosti (táto časť je opäť pecka), piata v týchto linkách preskakuje jedna radosť, a pritom sa tam vôbec nič nedeje a posledná časť je opäť v prítomnosti a celé to ako tak zachraňuje. Mne tieto časové skoky veľmi nesedia. Zo zaujímavej upíriny sa navyše vykľuje akési podivné temné fantasy o boji medzi upírmi a akýmsi sektárskym čarodejníckym kultom. Seriál má navyše strašne veľa dejových odbočiek a postáv s vlastnými príbehmi, ktoré pri stopáži 6x30 minút nemohli byť využité dostatočne. Rovnako na rozdiel od prvej epizódy ten sľubovaný žáner "horor" začal akosi vyprchávať. Tvorcovia si jednoducho povedané odhryzli viac ako dokázali prehltnúť, a to je naozaj obrovská škoda. Celkovo sa jedná o zaujímavý seriál, ktorý mohol patriť medzi úplnú špičku, keby si režisér uvedomil, že menej je niekedy viac. ()