Ramanam

Cenami Filmfare ověnčený film byl natočen na základě skutečných událostí a postav. Dokazuje nám, jak je důležité jít za svým snem, i když podmínky v životě nám nejsou k jeho dosažení nakloněny. Důležité je se nevzdat, i když selžeme jednou, dvakrát... Doplnil bych, že je potřeba při té naší snaze mít i ono pověstné štěstí na lidi, kteří vám ve správný čas pomohou. Mít jen znalosti v našem lidském mraveništi nestačí. Ano, bylo to pěkné, poučné a inspirativní poselství, ale úplně mě to za srdéčko nevzalo. Manoj (V. Massey) mi byl chvíli sympatický více, někdy méně. Do příběhu jsem žel nebyl patřičně vtažen, ale chápu, že se tato „pohádka“ v Indii tuze líbila. Dala jim totiž naději. Hudba jen do počtu. Čtyři hvězdy. ()

Puddle

Hledáte-li film, který zahřeje u srdce, právě jste ho našli. Rags-to-riches příběh o klukovi, který se snaží složit jednu z nejkompetitivnějších zkoušek na světě, a který nemá kromě obrovské motivace a morální integrity takřka nic. Vikrant Massey v titulní roli je fantastický. Jeho řeč těla i celková aura – opravdu skvěle zahrál člověka z nuzných poměrů, který se snaží prorazit ve světě. Obsazení celkově je parádní, ale vypíchnul bych ještě hlavně Medhu Shankr i Anshumana Pushkara, kteří hrdinovi dávají přesně tu podporu jakou potřebuje, a takové nezištné přátele by si zkrátka přál každý. Je zajímavé, jak obrovské hodnocení má film na IMDB (9.0/10, hodnotilo 107 tisíc lidí) a jak hluboce se zdá, že Indičtí diváci s příběhem hlavního hrdiny souzněli. ()