OnlyFans: Láska na prodej

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2023, 26 min

Placená webová platforma OnlyFans přináší novou verzi obchodování s nahotou, pornem i přízní. Vidinou snadného přivýdělku zejména tvorbou erotického obsahu přitahuje také mnoho mladých, často ještě teenagerů. Jak nahlíží na fenomén odborníci a jak samotní uživatelé? ... Placená platforma, založená původně jako fanouškovská pro umělce či fitness trenéry, je podle globálních průzkumů nyní většinově erotická či dokonce pornografická. Díky možnostem výdělku strmě roste počet tvůrců, díky možnostem osobní online interakce s tvůrci roste výrazně i počet předplatitelů. Na obou stranách úměrně stoupá také míra rizika spojená s užíváním platformy, na druhou stranu je takový způsob výdělku pro tvůrce v mnohém emancipovanější než účast v tradičním porno průmyslu. Dokument nahlíží na fenomén prostřednictvím několika linek. Sleduje influencerku a jednu z nejúspěšnějších českých OnlyFans modelek Kafuu, striptérku Majkelinu Cat, kterou na portál, stejně jako mnohé pracovnice erotických služeb, dovedla covidová situace, neúspěšného, sotva zletilého, modela i modelku, která na portálu po tlaku svých sledujících raději skončila. Dokument získal i výpověď fanouška OnlyFans. Nad fenoménem a jeho riziky se zamýšlejí též odborníci: specialistka na marketing Veronika Tázlerová, psycholožka Lenka Mynaříková, lékař Martin Jan Stránský a specialista na rizikové chování Martin Kožíšek. Jaké riziko přináší pornografická digitální stopa, jaké parametry má vztah modelky a fanouška na OnlyFans a dá se v tomto případě vůbec mluvit o vztahu? Co OnlyFans vypovídá o společnosti a jak velkým rizikem je pro nezletilé? (Česká televize)

soukyd33

Budoucnost je nejistá? Ano. Nečekejte nic extra. Nic takového nedostanete. Jen vám vysvětlí, jak to funguje a jak to nefunguje. Poznámka: Kafuu perlí. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 3 ()

Feacher

Zajímavý styl reklamy :) rozbor těchto 26 minut včetně psychologie vystupujících postav by byl asi zbytečně moc složitý a ostatní to jistě rádi udělají za mě. Trochu mi možná uniká smysl tohoto dokumentu, ale některé obzory mi jistě otevřel. :) ()

drsny_hery

Časy jsou zlé, Kamile. Budíme se hrůzou, na co po nocích čumí náš syn a co natáčí dcera. Teď vážně. Chtěl bych vidět toho zoufalce, kterej je ochoten za tyhle krávy platit. Nutí mě to k zamyšlení a obávám se, že je skutečně naše civilizace na svém konci. ()

Pauele

Ako tu uz pisali viacery. Je fajn, ze sa nasiel niekto co to chcel zdokumentovat, ale ziadalo by sa tomu viac priestoru aj sa viac ponorit do problematiky. Nielen klzat sa po povrchu. ()

Petak3

Dokument jako takovej v pohodě. Dostala mě ta špína kafu, jak kecá, že těm chudákum pomáhá, aby nebyla za nechutnou zlou svini co jen ikasuje ctvrt mega mesicne z nejvetsich ubozaku. Samozrejme to té spine nikdo s mozkem v hlave po shlednuti tohodle neuveri, stve me ze se najde tolik ubozaku, co tenhle lidskej odpad do kterýho by se mělo kopat nekde ve sherwoodu pred hlavakem supportuje. Nemocná doba. :( Ty stary zensky nevim jestli jsou vic k smichu nebo k pláči, fuj. ()