JFK: Domácí video, které změnilo svět

(TV film)
  • Velká Británie JFK: The Home Movie That Changed the World
Velká Británie, 2023, 50 min

John F. Kennedy (a.z.), Abraham Zapruder (a.z.)

Dozvíme se pozoruhodný příběh domácího videa, které zachycuje atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho od začátku do konce, a také toho, jak se Abraham Zapruder, výrobce oděvů z Dallasu, stal klíčovou osobou, která byla při tom a natočila okamžik, jenž navždy změnil svět. Zapruderovy záběry se staly neocenitelným majetkem, ale jejich vlastnictví a způsob, jakým s nimi bylo nakládáno, pomohly podnítit konspirační teorie, které kvetou dodnes. Tento dokument se zaměřuje do značné míry na neznámé pozadí vzniku domácího filmového videa, jež je exkluzivním a nezpochybnitelným záznamem jedné z nejdůležitějších událostí v dějinách. (Viasat)

Likan7

Dokument možná autentický, ale také velmi nudný a nic nového říkající. 45 minut prakticky jen o 26 sekundách, které změnily USA. Jenže se tu prakticky nic neprobírá. Teorie, skutečnost, nic. Jen stále se opakující informace o videu a jeho autorovi. ()

*CARNIFEX*

Zaujímavý, plne autentický dokument, čisto vyskladaný z rozhovorov so Zapruderom, pričom ten v závere prezentuje aj svoj vlastný názor na tento osudný deň pre Kennedyho. Samozrejme, má naň plné právo a treba ho rešpektovať. Koniec koncov, na rozdiel od nás, ON TAM REÁLNE BOL. ()