Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dokumentární

Recenze (3 084)

Žena v okně (2021)

Přemýšlím kdy naposledy jsem viděl tak zbytečný film. Od první chvíle se všichni chovají jako deme*ti, včetně režiséra. Některé nápady, jsou dobrý, kamera je vynikající, ale všechno, co se děje před ní je jeden velký guláš a nuda. Pár překvapivých twistů, který jsou ale tak debilní, že to nikdo nečeká, nejsou zrovna výhra. Mít před kamerou Adams, Oldmana, Moore a jako vtipný bonus Mackieho, a vytvořit takovou pitomost, to chce um.. I starší a o poznání povrchnější Disturbie je zábavnější a vlastně i ve všech směrech lepší film.

Kyslík (2021)

Alexandre Aja má určitě talent. Jen mu stále chybí poslední schod, aby jeho filmy byly něco více než jen solidní lehký nadprůměr. Kyslík má několik nepříjemných scén, solidní atmosféru a dávkuje zvraty s informacemi tak akorát. Všechno stojí logicky na Mélanie Laurent, která se od Panchartů bohužel trochu vypařila, ale Kyslík jí snad zase otevře dveře k zajímavějším a divácky profláklejším filmům. Zvládá totiž svou postavu (a vlastně i film) skvěle. Škoda poslední třetiny, kde se dozvídám víc a víc informací a místo toho, abych čekal nervydrásající závěr, dostávám trochu motání se v kruhu a scénáristickou hru s hladinou kyslíku, která klesá tak, jak se filmu hodí. A bohužel mi všechno kazí závěr, který si přímo volal o jiné rozuzlení, než jaké jsem dostal. Lehký nadprůměr se skvělou Laurent, fajn nápadem, nakonec i pěkným vizuálem a trochu nenaplněným potenciálem.

Milenci (2008)

Úvod je dobrý, Phoenix hraje jako o závod a to psychické dno mu věříte. Dokonce ještě v momentě, kdy jde s holkama do klubu, je film dobrý. A přesně někde tady se to zlomí a celá druhá polovina je nestravitelné drama, u kterého chcete Leonarda utopit. Celé se to začne šíleně natahovat a kdyby z druhé hodiny 30 minut vystřihli, udělali by nejlépe. Závěr je sice pěkně depresivní, ale z výsledného momentu to film nevytáhne.

plakát

Lorde - Tennis Court (2013) (hudební videoklip)

Jeden z nejuhrančivějších videoklipů, co jsem zatím viděl.

plakát

Pomsta Černého korzára (1971) odpad!

Nejslabší z Hillovi a Spencerovi spolupráce. Koho proboha napadlo tyhle dva postavit proti sobě a k tomu ještě do příběhu kolem Karibiku? Je vidět, to nejlepší z nich se ještě tehdy nenašlo. Nefunguje tu vůbec nic, humor, akce, příběh, hudba... Velmi zlý počin týhle dvojice..

plakát

The 100 - Season 5 (2018) (série)

Začínám mít upřímně celkem bordel v tom, kolika seriálů, filmů a známých i neznámých příběhů se Stovka nechala inspirovat. A pětka bohužel poprvé dost znatelně ztrácí na kvalitě. Z Clarke se stala nejzbytečnější a hlavně nejotravnější postava seriálů a prakticky nesmrtelnost hlavních postav mi už přijde poněkud vtipná. Závěr ala Interstellar možná nebyl tak dojemný, jak bych si přál, ale dokázal chytnout a vyvolat smutek. Závěr jako vždy, tohle Stovka umí, parádní a žase se těším.

plakát

The 100 - Damocles: Part 1 (2018) (epizoda)

V tomto seriálu prostě neumře hlavní postava. Je to už trochu vtipný, jak v bezvýchodné situaci přispěchá někdo na pomoc. Tentokrát přímo kavalérie.

plakát

Thunder Force (2021) odpad!

Absolutní vrchol nevkusu. Proč tam vlezla herečka tak nadaná, jakou Spencer je? Však má Oscara a jednu nominaci. Tohle je pod její úroveň, přesně na takové, na jaké se naopak pohybuje Melissa McCarthy. Tu ženskou nenávidím a každým jejím dalším filmem je to silnější. Není vtipná, nehraje ani průměrně a neumím si představit člověka, co jí má rád. Vrcholem týhle trapárny (jinak se to fakt nedá nazvat), je pak scéna ze začátku filmu a talířem syrových kuřecích prsou. Ale šmajchlování s chlápkem, který má místo rukou krabí klepeta (nekecám), je hned na druhém místě. Při sepisování ročních nejhorších filmů se určitě na Thunder Force mnohokrát vzpomene. Tohle fakt nejde...

Cizinec (2003) odpad!

Seagal pokračuje ve své spanilé jízdě. Cizinec je další z jeho nepřeberné řady špatných filmů, který divákovi téměř nic nedá. Kamera je příšerná, akce taky, Steven nemá formu a jedině střihač ho donutí k nějakému boji. Začínám litovat toho, že jsem se hecnul a nakoukávám jeho filmografii.