Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (4 789)

plakát

Godzilla: Kessen kidó zóšoku toši (2018)

Zdejší recenze bohužel nelžou. Pryč je takový to tajemno jedničky. Godzilla tu vyloženě není a ukáže se až po hodině (!). Z vesmírné lodi jsme se dostali na Zemi, kde tu jsou místní domorodci, minidrakové a Godzilla, která se ale ukáže až ve finálové bitvě. A ta bohužel není ani zdaleka tak pěkná a přehledná jako konfrontace z jedničky. Fňukání postav už vyloženě štve a chybí tu i futuristická technika, nebo alespoň ukázka schopností Godzilly. Zklamání..

plakát

Hanna - Season 2 (2020) (série)

Tohle už se vyloženě nedalo. Z akčního thrilleru plného utíkání je teenage drama o vztazích. A vzhledem k tomu, že samy holky vědí, že to je celý jen habaďúra a hra, tak o to víc je tahle psychologická hra na internát wtf. Akce minimum, postavy příšerný a když nepočítám Creed-Miles a Mireille Enos, je to hrozný i herecky.

plakát

Godzilla: Kaidžú wakusei (2017)

Nejlepší díl série! A tím nemyslím téhle animované série, ale celého tohohle Godzillaversu. Ano, Godzilla tu je málo, ano, filozofických řečí tu mohlo být o 90 % méně, ale nevadilo mi to. Protože tu je Godzilla jen na začátku z dálky, celou dobu má takovou legendárn auru. Nikdo jí pořádně neviděl, ale je tak strašná, že donutila lidstvo opustit Zemi. A když se to na konci začne s ní řezat a člověk vidí všechny ty futuristické oblečky a tanky, které potvoru zasypávají vším co mají, je to vizuálně moc pěkný. A když už je po všem, je tu poslednéch 5 minut a pořádný pešek pro lidstvo :-) těším se na druhý díl.

Mluv se mnou (2023)

Všichni tu chválí ten originální přístup a teenage pohled. Mě tohle na tom s*alo nejvíc. Dementní partička, která si jen tak z nudy vyvolává duchy a pak se hrozně diví, že to nejde vypnout čudlíkem "off". Po hodině filmu jsem si říkal, že by ten úvod mohl být kratší... Celý film, možná až trochu na konec, se vlastně vůbec nerozjede a i když má pouhých 90 minutm nepříjemně často mě to nudilo. Pokud se Riley mlátil do hlavy, bylo to ale fajn.

plakát

Barbie a kouzlo Pegasu (2005)

Další Barbie, další pohádka, další království a tentokrát s pegasem a kouzelnou holí. Animace stále velmi podprůměrná, příběh prostý, ale tentokrát k přežití.

plakát

Hitler - Chyby, které se vymstily (2023)

Nudný a nezajímavý dokument, který nepřináší vůbec nic nového. Naopak je velmi krátký, útržkovitý, bez souvislostí.

Šin Godžira (2016)

Mě to bavilo! A bavilo mě to asi nejvíc ze všech dílů. film funguje jako satira nejen na Japonsko, ale obecně na celou současnou společnost. Velká škoda, že tu není víc akce, protože když už přijde, má parádní kameru i hudbu. Triky jsou sice takové... všeljaké, ale celé to funguje dobře. A ten střet armády s Godzillou po hodině filmu je vyloženě lahůdkový.

plakát

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Peklo, které mi trvalo snad půl roku ho dokoukat. Originální Madagaskar je solidní animák a tučňáci jsou fajn jen jako přicmrndávači. Už jejich samotný film byl příšerný a seriál je přesně takový, jen s horší animací, blbějšími minipříběhy a postavami, které má člověk začít chuť mlátit lopatou.

plakát

Království Planeta opic (2024)

Není Caesar, není zábava. I tak by se to dalo shrnout. Osobně jsme měl problém fandit jakékoliv postavě. Všichni mi byli jednoduše ukradení ať už by měl film skončit tak nebo onak. Triky jsou skvělý, to nepopírám. Opice vypadají naprosto neuvěřitelně, jenže je tu všeho vyloženě málo. Není tu žádná zapamatovatelná akce, není tu nic epického, scénář je prostinký a průměrný. Takže ve finále mi zbylo jen koukat na pěkně animovaný opice... Od restartu série kvalitativní sešup dolů pokračuje.

plakát

Barbie - Fairytopia (2005)

Hnusná animace a celkem ucházející příběh. Víc nic k dalšímu "dílu" téhle Barbie série snad ani nejde říct..