„Príbeh o živej drevine“ – taký podtitul dal Stanislav Štepka nevšednému javiskovému dramatickému rozprávaniu o človeku a prírode v poetickej komédii Pán Strom. Totiž na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním. Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu. (RTVS)

majo25

Je to presne to RNDéčko, ktoré divák očakáva a s ničým iným si to predstavenie nepopletie, ani keby ho hrali úplne neznámi herci. Predstavenie má nebývale výchovný charakter (stromy a veci s tým súvisiace) a prispôsobuje sa novej dobe, čo sa odráža hlavne na humore. Čo sa týka vulgarizmov, niekedy sa bohužiaľ prispôsobuje až príliš. Celkovo pobaví, miestami pohladí, pesničky som nejako prekusol, do zlatého fondu RND by som ho však nezaradil. ()