Dentální disforie

• angličtina Dental Dysphoria
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2023, 7 min

Kaleidoskop

Dentální disforii považuji za o něco lepší kousek než autorův první film Defekt. Za prvé je to už jen ten námět - panický strach z lékaře, je za mě určitě zajímavý nápad ke zpracování, ale dle mého názoru se hodí spíše pro komediální žánr a stavět na něm něco jako psychologické drama...? Eeeh, fungovat by to mohlo, ale to by to asi muselo mít trochu jasnější scénář, nebo pevnější režijní vedení. Zejména z výkonu herce v hlavní roli jsem totiž cítil, že vůbec neví, jak má svou roli představovat, do jaké roviny jí má položit a moc tomu nepomáhaly dlouhé záběry, kde chtěl autor asi vystihnout jeho mentální pochody, ale já je tam prostě nevidím (Hlavně by mě zajímalo, jak autor došel k závěru, že když nechá herce jen čučet do prázdna ve statickém záběru, že to něco vypoví o jeho myšlenkách. Jako, asi kdyby herci bylo jasnější, co má výrazem vyjadřovat vypadalo by to lépe. Anebo za to nemůže režisér, ale málo zkušený herec.)... Myslím, že potenciál k životu ten film měl, ale chtělo by to jej trochu lépe dotáhnout do konce. ()