Neuvěřitelné lidské tělo

(TV film)
  • Francie Notre corps, ce réseau social (více)
Francie, 2020, 90 min (Alternativní 52 min)

Nové technologie nám umožňují sledovat vnitřek našeho těla jako nikdy předtím. Můžeme pozorovat mozek, jak myslí, činnost srdce i počátek života, a tak odhalit neuvěřitelné možnosti našeho těla... Lidské tělo. 206 kostí, 650 svalů. Opatřené srdcem, které se stáhne tři miliardkrát za život. A plícemi, do nichž proudí vzduch průduškami o celkové délce dva a půl tisíce kilometrů. To vše dokonale řízené miliardami nervových buněk a miliardami kilometrů generické informace vytvářejících kombinace, které z každého z nás činí jedinečnou bytost. Celkem 100 bilionů buněk. To vše tvoří naše tělo. Tělo, které nás každý den bere na cestu plnou zázraků, překonává samo sebe, dosahuje nových cílů a posouvá hranice lidských možností. (Česká televize)

sportovec

Popularizovat znamená sice zjednodušovat, ale také přesvědčovat a prvotně poučit. A rozsah lidských dovedností, v nichž člověk osvědčuje alespoň starostředoškolskou úroveň, má k dokonalosti daleko. Z tohoto hlediska méně velmi často znamená více. V tom je také podstata poselství a přínosu i kvality tohoto pro některé až příliš jednoduchého dokumentárního pořadu. Už proto, že věda nestojí na místě a na kvalitě a přehlednosti nabírají i animace. Je co obdivovovat. ()