Hudobník a spevák Petr Hošek bol legenda pražskej punk rockovej scény. Počas života pôsobil vo viacerých kapelách, najznámejšou z nich bol Plexis. Zomrel dvadsiateho tretieho januára roku 2023, vo veku päťdesiat päť rokov. Posledná rozlúčka s ním sa konala v strašnickom krematóriu za účasti jeho matky, priateľov, kamarátov, kolegov a fanúšikov. Bol to punkový pohreb aký Česko dovtedy nezažilo. Pogo, pivo, tequila a spev. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Nie celkom sa stotožňujem s tým, že sa tu dajú hodnotiť takéto tituly. Predsa len sa jedná o pohreb. Neviem, či je dôstojné, etické a mravné hviezdičkovať poslednú rozlúčku s hoci akým človekom. Zdá sa mi to cynické. No ale budiš. Hudobník a spevák Petr Hošek bol legenda pražskej punk rockovej scény. Počas života pôsobil vo viacerých kapelách, najznámejšou z nich bol Plexis. Zomrel dvadsiateho tretieho januára roku 2023, vo veku päťdesiat päť rokov. Jeho pohreb sa konal v strašnickom krematóriu za účasti jeho mamy, priateľov, kamarátov, kolegov a fanúšikov. Bol to punkový funus aký Česko dovtedy nezažilo. Pogo, pivo, tequila a spev. Ja sa s ním rozlúčim refrénom piesne ďalšej pražskej punkovej legendy, skupiny Tři Sestry: "Jak na hřbitovní cestě leskly se v slunci žestě, řekli jsme tvojí duši ahoj! Prolétla kněze řízou. Stoupala letní brízou. My to tu už nějak zvládnem neboj!" A už len dodám: odpočívaj v pokoji. Z úcty, vďaky a rešpektu dávam päť hviezdičiek. ***** ()