The Spirealm

Epizody(78)

Petra321

BL alebo bromance? Nie je to jedno? Je to jednoducho dobré, no popravde sa nečudujem, že to v Číne zakázali vysielať. Ok... Teraz, pár hodín po dopozeraní si myslím, že som pripravená napísať túto recenziu. Keď som počula, že to bolo zakázané, ale čínski fanúšikovia boli dosť bystrí na to, aby stiahli všetky epizódy, bola som presvedčená, že to musím vidieť. Obľúbila som si všetky hlavné postavy, aj keď som sa trochu strácala v ich menách, ale to je chyba neoficiálnych tituliek. LJS a RNZ boli úžasní a ich chémia naozaj iskrila. Úprimne povedané, nie som prekvapená, že čínska vláda tento seriál pozastavila, ale je to škoda, pretože príbeh bol jednoducho dokonalý. V prvom rade ide o príbeh o nebezpečnej smrtiacej hre a skupine ľudí, ktorí sa snažia prežiť. BL aspekt bol len súčasťou niečoho väčšieho. Chystám sa čítať knihu, takže sa teším na scény, ktoré sa do seriálu nedostali. Nepatrím medzi milovníkov hororov, no a preto som sa miestami pýtala sama seba, či to naozaj idem pozerať len kvôli BL aspektu, no napokon som si príbeh ako taký užila najviac ako sa dalo. Niekedy to bolo naozaj strašidelné, niekedy nie. Niekedy som cítila motýle v bruchu, niekedy som chcela preplakať hodiny. Každé dvere obsahujú iný príbeh a postavy musia nájsť stopy a zistiť ako sa dostať von. Nie je to ľahké, ale keď spolupracujú, nie je to ani ťažké. Príbeh je plný napätia, vďaka čomu som si za pár dní pozrela všetky epizódy. Ale ku koncu mám nejaké výhrady. Teda, nemôžem povedať, že sa mi nepáčilo, ale ani to, že sa mi páčilo. Posledná scéna mi jednoducho nedáva zmysel. Celkovo bol príbeh skvelý, ale koniec som si predstavovala inak. SPOILER ALERT >>> Nečitala som knihu, takže som to možno len nepochopila, ale prečo musel LJS vytvoriť úplne nový svet? Prečo nie len nového NPC? Chcem tým povedať, že jeho kamarát mohol vytvoriť NPC, ktorý je schopný vyjsť z hry, tak prečo to nespraviť znova? Viem, že to nie je ľahké, ale toto je nadprirodzené alebo skôr scifi prostredie, a keď to bolo možné raz, som si istá, že by to fungovalo znova. A rada by som vedela, kto bol ten kamarát zo strednej školy. ()