Jíst / Spát / Jásat / Opakovat

(festivalový název)
  • Irsko Eat/Sleep/Cheer/Repeat

Být světovým roztleskávačem vyžaduje sílu, pot i slzy! Mezi pastvinami a obecním bydlením v průmyslové zóně na okraji nejzápadnějšího města Evropy se scházejí nejlepší roztleskávači a atleti z celého Irska, aby vytvořili národní tým. Povznášející dokument o dospívání se snaží prozkoumat život mladých lidí hledajících své místo ve světě prostřednictvím sportu, který milují. Je to příběh o sportovcích, kteří nechtějí jen vyniknout, ale bojují i s pochybnostmi o sobě samých a chtějí zapadnout. (Zlín Film Festival)

Master19

Viděno na festivale ve Zlíně. Paní režisérka je moc sympatická, její synek možná ještě víc, ale tohle jsem nějak nepochopil. Nemá to hlavu ani patu, žádný vývoj, nedejbože zvrat, gradace je minimální. Skoro jsem si říkal, že si musela mnout pacičky když se ve finále objevila aspoň trochu nějaká akce... Nepochopil jsem motivaci ani závěr tohoto snímku, nejistota během covidu měla často mnohem vážnější vliv na osudy lidí a že musí sportovci dřít? Come on... Nejvíce mě zaujalo zobrazení irské zimy a taky irská angličtina, která je úžasná. ()