Nejdrsnější reality show na světě, Survivor, vyzývá soutěžící, aby svedli bitvu, na jejímž konci čeká na jednoho z nich pohádková výhra 2 a půl milionu korun. V obou kmenech to začíná vřít, hlad, nepohodlí i stesk po domově se stupňují a na povrch vyplouvají první velké spory. Kdo ze soutěžících si brzy sáhne na pomyslné dno? Kdo naopak ucítí příležitost a pokusí se otočit události ve svůj prospěch? Kdo další opustí ostrov? Dva kmeny, Hrdinové a Rebelové, známé i nové tváře, hlad, bolest, výzvy, nečekané zvraty – to všechno bude muset zdolat nový nositel titulu Survivor Česko & Slovensko. (TV Nova)

Kulmon odpad!

Očima člověka, který nikdy neviděl žádný díl českého Survivora, zato viděl 40+ sérií Survivora amerického, některé série i dvakrát... První (a pro mne poslední) díl nekonečná nuda a utrpení! Soutěž byla naprosto nepřehledná, představování hráču předlouhý a zbytečný. Cast nepříliš zajímavý, z těch údajných celebrit znám jen Mikýře, Ornellu a Jirešku. Moderátor bez charismatu. A to tam budou 70 dní? To se tam evakuovanej člověk vrátí? Nikdo nebyl vyloučen, žádná kmenovka? Budou noví soutěžící? Je to Survivor nebo VyVolení? To zas bude nekonečná novácká nastavovaná kaše. To se ti chlapci z Novy nemohou poučit a dělat to tak, jak je osvědčeno? A jestli máte tureckou verzi nebo bůhví jakou výmluvu, tak si ku®va kupte americkou. Výměnu manželek taky zvládnete za hodinu a ne deset. A ještě mi Voyo nabízí, abych si stáhnul aplikaci a sledoval neodvysílané záběry, ještě nudnější, než to co šlo v bedně? Nikdy více! Nejzbytečnější hodina a půl mého života! ()

MFloyd

Je to výplach mozkových buněk, ale občas je potřeba i spláchnout, aby vám to na záchodě nesmrdělo. Koukám a dokoukám, ale série má několik důvodů, proč chápu, že na to všichni hážou odpad. Na záčátku je to totiž strašně otravné a nudné, protože se tam jen kecá a tu a tam nějaká soutěž, kterou člověk z pár sekundového vysvětlování opravdu nepochopí. Pak se zase plká no a čekáte do druhého dílu, kde někdo vypadne. Navíc, první půlka byla o tom, komu se na ostrově nelíbí, chybí mu kočka nebo je jen idiot (Filip). Až teprve po polovině a následném sloučení to začne být zajímavé a najednou, i když už vás nečeká několik soutěží v řadě, tak se z toho stává celkem napínavá hra. Ale pořád to sráží ta délka. Minimálně půl hodinu dílů bych vystřihl a nepřišli byste vůbec o nic. Zároveň někdy ten střih, zvuk a celkově poskládání jednotlivých záběrů je tak zmatené, že se vám něco nespojí a vy se divíte, proč ten či onen hráč řekl nebo udělal to a to. A samozřejmě důležitá část je ta, že jsem měl v soutěži Mikýře a ten mě alespoň bavil, i když na něm bylo vidět, že po nějaké době už to vlastně není sranda a celkem ho ta soutěž vtáhla. ()

FeriusParfax

Říkám na rovinu, že je mi u sledování trapně. Jako beze srandy vždycky cítím stud a rudnutí obličeje. Snažím se být opravdu objektivní. A má objektivní, hnědá kukadla bohužel vidí trapárnu. Nejenže je hrozná kamera, která se furt rozostřuje a třepe, ale i zvuk. Vždyť účinkujícím rozumím sotva polovinu jejich blábolů (ne, že by snad 15 minutové žvanění o chrápání nebylo vzrušující). Soutěžící jsou samozřejmě kapitola sama pro sebe. Asi jako většina fandím Mikýřovi. Jinak se sešla banda nesympatických lidí, kteří teda vůbec nejsou moje krevní skupina. Rádoby celebrity jen kopírují taktiky, které viděli v zahraničí. Nikdo nepřijde s ničím novým, chytrým, invenčním. Soutěže jsem opět dost low cost a působí na mě hrozně hloupě. Ondra je klasicky uštěpačně upřímný, což je dobře. Jeho tvrdá upřímnost mi dělá dobře na srdíčku.  Jsem blbá, že jsem se na to nechala namotat. Podlehla jsem však americkému Survivoru a chtěla jsem dát tomu českému šanci. To byla chyba. Dám tomu ještě tak 2-3 díly, ať nejsem úplně nespravedlivá (současně s českým survivorem sleduji i australský… rozdíl je extrémně znát). Už se možná rýpu v nesmyslech, ale vadí mi aji, jak ta ťamanka vrká do Piráta. Ani jednoho teda nemám ráda, ale není mi sympatické, že se na to jeho žena bude muset v televizi dívat. ()

Trustme

Třetí sérii československého Survivoru a vítězství si koupil youtuberový a televizní mikýř Martin Mikyska. Po vzoru jeho slavnějšího kolegy z you&tube stáje Kazmy Kazmitche se i Mikýř Vikýř rozhodl udělat velkou show pro diváky a prank s lidským gestem a pomocí chudým, slabým. Pochopitelně aby vydělal 5x víc než do toho vrazil. Jako producent si dosadil do castingu vyčpělé influstars, ať mají pocit zájmu o ně (jedno z těch dobrosrdečných gest)  a zároveň aby byla jejich záruční doba pokud možno krátká. Netrvalo dlouho a polovina zhýčkaných pozérů usoudila, že se již dostatečně zviditelnila, naskákali jim followeři, chytli oceánský bronz a mají už chuť na domácí lattečko a štrůdl. A dobrovolně poprosili o ukončení dovolené. Pojďme si klasicky a po mém představit některé finálníky Mikýřova skautského táboru: Trenérka Jana (52 let) - dokonalé lesbické image a chování, kterým se snažila oblafnout ženy i muže. Vsadila na model "máma" a běda jak někdo odmlouval jejímu "rodičovství". Nepomohlo ji ani drsné tetování ani úcta k jejím šedinám. | Programátorka Nikola (31 let) - nějakou záhadou byla sympatická Mikýřovi a tak ji nechal až do finále. Stačilo totiž povyprávět o neuvěřitelných rodinných tragédiích a dominikánský sen byl na světě. | Streamer Tomáš (40 let) - možná mu jde komentování gamingu, hraní her, ale rozhodně mu nejde ovlivňování protivníků z kostí a zbytků masa. A tak se nešikovně snažil držet hesla Survivoru - přežít ve stínu silnějšího, nechal se přelstít a místo přehrát obdržel víc prohrát. Skvělá ukázka jak velmi laicky zkoušet přemlouvat, lhát a myslet si, že vám to jde. | Art Director Bandurko (30 let) - s vizáží piráta a přesto to není Pirát. Příznaky absťáku zaháněné vysokými dávkami  kokosového oleje, které způsobovaly někdy hyperaktivitu v soutěžích, mluvě, ale bohužel i nesoustředění a preciznost v dokončení čehokoliv.  A to si chudák věřil, že to vyhraje. | Manažer Jack Hamid (46 let) - nechtěný komik této série a prudič. Dokázal v pěti nesrozumitelných větách oponovat vlastním předchozím názorům, čehož si nevšiml jen on. nepomohla mu ani láska a obdiv k mužnému Pirátovi, kterým si přál být, kdyby nebyl hotelová zbabělá krysa. |  Cestovatel Martin (25 let) - cestovat se dá stopem, na černo vlakem, v kufru zavazadlového prostoru letadla a nebo originálně a ještě víc nekomfortně, a sice přihlásit se do Survivoru. Sympatický Martin byl pravděpodobně nejsilnějším hráčem, ale Mikýř chtěl jinou pointu. | Zápasník MMA Samuel "Pirát" (34 let) - držel své pěsti na uzdě a nikoho (pravděpodobně) nezmlátil. Jeho nátura mu nedovolovala prohrávat, ale brzy zjistil, že bez tří librového steaku mu klesnou hladiny a porazit ho může i kdejaká ornella. | Investor Radek (39 let) - vypadáte-li jako Levák Bob musíte se prostě dostat až do finále. Vizuelně nejpovedenější casting, škoda, že to charakterem byl spíš Mirek Dušín. --- Režie, střih, kamera, dramaturgie se již ustálila na nějakou tu optimalizovanou českou/tureckou kvalitu. Stále je to spíš taková nepovedená dovolená na Ibize bez polopenze s náročnější zábavou ve volném čase zrozenou v ďábelské mysli zájezdového animátora. () (méně) (více)

hyper01

! SPOILER ALERT ! Na tuhle sérii se dalo dívat hlavně kvůli Lordu Mikýřovi, který se nakonec produeloval až ke slavnému vítězství. Jinak je ta turecká verze příšerná, i když jsem zaznamenal, že oproti prvním dvěma sériím už došlo ke značnému zlepšení (tam jsem nedokázal dokoukat jeden celý díl). Pořád stejné hry, takřka nikdy nesměl chybět parkur nebo platforma. Naprosto nezajímavé dialogy, zbytečné zážitkové odměny a příšerný casting soutěžících, z nichž polovina by to nejradši po týdnu vzdala. Stopáž jednotlivých dílů by měla být maximálně poloviční. Novotný je navíc opravdu špatný moderátor, jeho "zajímavé" a "opravdu nesmírně vyrovnané" souboje mi chybět nebudou. Tři hvězdy za každého z finálové trojky, protože se tam naštěstí dostali 3 sympaťáci a bylo jasné, že titul bude v dobrých rukou. Nakonec si jej zalouženě odnesl ten, jehož samotná přítomnost udělala z této řady tu nejzáživnější a nejsledovanější v historii ČR (a SR). ()

• Martin Husár alias Bandurko má na ostrově tričko kapely Queen a také tričko kapely AC/DC. (griph)
  • Poprvé se museli účastníci soutěže nechat evakuovat z ostrova kvůli hurikánu. (griph)
  • V 10. epizodě zpívá večer u sebe na ostrově kmen Titánů píseň „Let It Be“ od The Beatles. (griph)

Časové pásmo bylo změněno