Nebe nad řekou Sázavou

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2023, 26 min

Příběh obnovy poutního místa sv. Prokopa v Sázavském klášteře. Časosběrné natáčení zachycuje stavební rekonstrukci části areálu v letech 2019–2021 a návrat kulturního a duchovního života... Časosběrný film zachycuje rekonstrukci poutního areálu v letech 2019–2021. Nejde jenom o stavební dílo obnovy, ale o návrat k počátkům naší kultury. O životě svatého Prokopa vyprávějí legendy. Historické prameny uvádějí datum jeho úmrtí 25. března 1053. Filmem nás provázejí osobnosti, které Prokopovo dědictví navracejí do dnešních dnů. Správce poutního místa Radim Cigánek a jeho nejbližší spolupracovníci z Římskokatolické farnosti Černé Budy – Sázava uskutečňují projekt s podporou Evropské unie. Architekt Václav Hlaváček se svým týmem vnáší do starobylých prostor soudobé prvky. Kryptu svatého Prokopa prosvěcuje lustr s citacemi staroslověnské liturgie. Návrat ostatků svatého Prokopa do krypty a slavnostní požehnání znovuzrozeného kostela je znamením naděje pro dnešní dobu. (Česká televize)

Marze

V tomto klášteře jsem byl jednou na jaře na dobrovolnické víkendovce, tak přidávám hvězdu navíc. Dokument na České televizi dvojce. ()