Other Voices: Fontaines D.C.

(koncert)
všechny plakáty
Dokumentární / Hudební
Irsko, 2020, 48 min

Hudební speciál, ve kterém slavná alternativní rocková kapela předvede parádní show v muzeu Kilmainham Gaol. (Netflix)

Zuza_na

V pořadu irského hudebního dokumentu se potkávám s alternativní post-punk rockovou kapelou Fontaines D.C. Moderátorka MayKay si tentokrát postupně poklábosila se členy kapely, které spojila už na studiích v Dublinu láska k poezii Jacka Kerouaca a Allena Ginsberga a k muzice, o jejich začátcích v roce 2014 a přípravě nového alba A Hero´s Death hned po vydání nominovaného na cenu Grammy. Setkání a následný živý koncert kapely proběhl během lockdownu v zajímavých historických prostorách vězeňského muzea Kilmainham Goal v Dublinu. Několikapatrová budova vězení s kovovými konstrukcemi pavlačí, ponurou atmosférou kamenných chodeb a jednotlivých cel s odkazem na historické události Velikonočního povstání rebelů v roce 1916 má neuvěřitelnou akustiku hlavní haly a dokonale sedí k hudebnímu stylu Fontaines D.C. a k jejich intenzivně energické jiskřivé hudbě. Po zaznění parádní skladby z roku 2019 Dublin City Sky v závěru jsem si jistá, že tenhle pořad mi bude ještě dlouho doznívat v hlavě i srdci. ()