Máma bestie

(festivalový název)
  • Španělsko Bestia madre (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Experimentální
Španělsko, 2013, 7 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Julianna Gál

Experimentální krátký film založený na činech, neustálé aktivitě v každé části světa v každý moment. Je postavený na náhodně vybraných činech z tohoto kolotoče spirituální energie. Rozprava mezi přírodou, bytostmi, a kreativitou. (Anifilm)

Tom_Lachtan

Na tomhle filmu je zajímavé především to, že je vytvořen stop-motion animací, ovšem nikoliv někde ve studiu, nýbrž v přírodě, z čehož pramení například to, že někde notně hapruje světlo (to ovšem vzhledem k charakteru snímku ani nelze brát jako negativní jev), ale hlavně je tu spousta trávy, listí a podobných zemitostí. Je to film experimentální, čiže to v praxi znamená, že tu příběh není, nebo je, ale aby byl odhalen je potřeba k tomu mnohostránkového manuálu, jelokož jsem nic takového neměl, viděl jsem pouze sled různě zajímavých scén, někde na hranici geniality (záběr na rozevírající se šišku) a někde zas zcela mimózní, velmi slabé a hodně vychtěné (záběr na díru do mraveniště, hemžení mravenců a doprovod v podobě zvuků cinkajících půllitrů a hlasů hospodského osazenstva). Těch horších záběrů je bohužel trochu víc, ale když hodně přimhouřím obě oči, tak to na tři hvězdičky být může. ()