Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama

Recenze (2 496)

plakát

Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure (2021)

Hrozně zvláštní věc, na jednu stranu je to prostě překvapivě dobře natočené, zábavné a fakt se na to dobře kouká, na druhou stranu je tu na můj vkus moc málo česneku, nebo jeho prodavačů (ha, odkaz!) a především si říkám, jestli by s takovými produkčními náklady nestálo za to udělat něco vážnějšího, než pokračování skečů, byť velmi zábavných. Rozhodně by to neměl a ani nemohl sledovat někdo, kdo nezná Epic NPC man sérii od Viva la dirt league a to i tehdy, pokud má slušně odehráno a bude chápat narážky a humory. Nejlepším hercem tu není žádná živá bytost, ale dron, který dokáže snímat novozélandské scenérie na úrovní Petera Jacksona a funguje to fakt skvěle a za zmínku stojí překvapivě skvěle natočená bojová scéna na jeden zátah kamery, na kterou se nechytá ani řada vážně míněných projektů a je to scéna sakra působivá, jednoduché choreografii navzdory. Naprostá béčkovost příběhu tu není naškodu, jelokož se jedná o parodii, takže snad už jenom.."Nice day for fishing ain't it?"

Grim (1985)

Takhle nějak musí vypadat záznam na VHS kazetě z Kruhu po té, co si vezmete LSD, nebo jakoukoliv jinou drogu, co má místo normálního jména zkratku A taky mám dojem, že kdyby to bylo o minutu delší, propukne u mě epilepsie. A musím říct, že jakkoliv je tohle komíhání zmatené a postrádá příběh, emocionálně funguje a ve výsledku hraje dost důležitou roli zvukový doprovod, takže doporučuji nějaká slušnější sluchátka a pak už jen sedět ve tmě a přemýšlet, co jsem to do koně zas viděl.

plakát

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Taková malá solidní fanfikce, která je sice zábavně a řemeslně velmi schopně natočená, ale jsem fakt hodně rád, že se tohle nepodařilo dotáhnout do celovečerní podoby, odklon od předlohy a sním spojené překrucování postav je na mě trošku moc. Ale upravená verze, originální postavy, víc sedící do drsného a realistického světa? Ano prosím. Ale není to Mortal Kombat.

plakát

Přátelé - Série 2 (1995) (série)

Charaktery se usadili a zároveň ještě nesklouzávají k plochosti, začínají dostávat větší prostor, romance Rachel/Ross dostává méně prostoru a není otravná, mizerný opičák je přítomen pouze na chvilku, takže za mě těžká spokojenost doplněná o Toma Sellecka, který výborně funguje jako "ten starší" a jeho knír by měl dostat samostatnou kolonku v titulkách. Prostě super.

plakát

Přátelé - Série 1 (1994) (série)

Zpětně i po opětovném zhlédnutí nejslabší série. Neznamená to, že je špatná, v žádném případě, jen je prostě vidět, že celý seriál se musí víc usadit a víc rozprostřít děj mezi všechny postavy, tady se všechno (naprosto logicky) točí kolem ústřední romance Rachel/Ross a ta neutáhne celou sérii + jednotlivé episody jsou celkem nevyrovnané celkově si to prostě musí sednout. A Byl opičák Marcel vždycky tak otravný, jako je teď? Vážně ve mě začal probouzet averzi vůči opičákům. Za trest jdu sníst všechny své banány.

plakát

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

Je to dobrý, ale než to budu chtít vidět příště, pravděpodobně se celé MCU restartuje a na Havaji budou dovolenou legálně trávit lední medvědi s občanstvím Svobodné Patagonie. Samotný děj je hrozná nuda. Byť parta teroristů zde má relevantní důvody pro páchání nepravostí, pořád to nezastře neskutečně nudné téma, neosvěží ho ani relativně nečekané postavy, jako je kapitán č. 2. Zůstanu-li u postav, Falcon i Winter Soldier se drží solidního standardu a jejich osobní odbočky jsou docela fajn a příjemně zpestřují, ovšem Zimnij Soldat by si zasloužil víc scén, kde se vrací ke své minulosti a tomu, jakej bordel mu to udělalo v hlavě. Ne že by Falkonovo rodinka na jihu nebyla zábavná, ale dalo se vytěžit víc. Naštěstí je tu ale návrat Barona Zema - postava v MCU tak padoušsky šedivá, že jsem na ni zcela zapomněl se vrací a - je skvělá! Dlouho mě nějaký padouch nebavil tak moc, jako on a to především z toho důvodu, že se takřka stvává antihrdinou alá Punisher a jako bonus má postaršího komorníka, díky kterému není nepodobný Batmanovi, co ovšem nemá problém zabít. Hodně se tu cestuje po celé středovýchodní evropě, kde vypadá vše podezřele Pražsky a pro děj to mnoho nedělá, nahánení padouchů není ani Bondovsky agentské, ani nijak napínavé a konec je až příliš naplněn patosem a přestože chápu proč to v seriálu bylo, mnohde to jede až moc na sílu a je to otravné (aneb proslov Falcona). Ale pořád to stojí za (minimálně letmé) skouknutí.

Mortal Kombat (1995)

Dodneška perfektně funkční zábavnost, které je mnohdy tak béčkové klišovité, že po pětadvaceti letech funguje snad ještě lépe, než dřív, protože to co bylo nevalné úrovně a poněkud uondané se stalo stylově zábavným a celé to podtrhuje charisma Christophera Lamberta a dokonalý song, který udělá i z nudnější choreografie záležitost nabytou energií (a když bych si ho pustil k mytí nádobí, nejspíš rozflákám všechny talíře). Je to blbé, ale hrozně zábavné.

Mortal Kombat (2021)

Mortal Kombat má dvě tváře, tvář seriózně se tvářícího filmu a tu, kde se hraje na notu odkazů a fan-servisu. A jakkoliv jsem žádný herní díl nehrál, mám to příběhové pozadí rád a poslední dva filmy mají příběhové scény zcela na úrovni filmové produkce, takže mě neskutečně bavilo těch pár odkazů a rozhodně ne jen hlášky jednotlivých bojovníků, ale třebas i takové podkopávání nohou, u kterého jsem se smál jako už dlouho ne. Přestože někteří herci nemají ve svých postavách zrovna moc charismatu, snaží se tvůrci jim dát dost prostoru a daří se jim prokreslit jejich charakter, bohužel se ale tahle péče vůbec nedostává těm na straně těch "zlých," kdy se jedná jen anonymní sbírku mlátiček a boxerských pytlů, u kterých často ani nezazní jména, což je škoda, protože Outworld jako celek nabízí spoustu příležitostí pro dobré příběhy. Filmařsky je to fajn, nejsou ty sice žádné extrémně originální choreografie, ale pro běžného diváka, co neujíždí na akčních asijských bojovkách, to bude dostatečně zábavné. Celé by to vyznělo mnohem lépe s lepší hudbou, spoustu scén by dokázala vhodně zvolený doprovod vytáhnout na nový level a scéna s nejlepší atmosférou je ta, kdy zazní základní tóny Techno Syndrome (ano, ta klasická písnička má jiné jméno, než Mortal Kombat, teď jsem to zjistil, tak si můžu hrát na chytráka). Ona ta písnička tedy zazní na konci také, ale v tak odpudivé podobě, že ji považuji za ohavnou herezi bez duše, která si zaslouží pohřbít někam hluboko a do případného pokračování se vykašlat na trendy v elektronické hudbě a narvat tam třeba elektrické kytary pro madafaka powefull scény, nebo orchestr pro ty dramatické. “They spelled it wrong”

plakát

Fan and the Flower, The (2005)

... A tak jednou potkal větrák květinu, prostě klasická romance, naprosto, ale dokonale naprosto standartní. Nebo ne? Je tu zábavné, fungující a přestože na konci mé odporné, chladné a oploutvené srdce na konci letmo zjihlo, nemůžu si pomoct, vypravěč je zde hrozně na škodu. Bez něj by vyprávění fungovalo skoro stejně, ale dopad by byl mnohem, ale mnohem lepší. tady-se-to-dá-vidět-ale-už-ne-video-s-roztomilými-králíčky-to-je-úplně-jinde.

plakát

VyPlašení (2020) (TV pořad)

Jakkoliv je to na první dobrou divné, příliš Kozuba zde škodí. Jednak ostatním tygrům, především tomu nejšedivějšímu a hostujícím tygřicím nezbývá moc koho krát a také je spousta Kozubových postav založená na balancu na hraně trapna a některé z postav mají zvláštní schopnost tu hranici v každé druhé scéně přeskakovat. Ale problém se stálými TrojTygřícími postavami je tu velký i u ostatních - místo děje a trochu orinálních vtipů jsou zde jen klišé jednotlivých postav (ten šišlá, ten je debil, ten je alfasamec aka alfadebil). Neříkám, že je výsledek špatný, to ne, jen se prostě ztrácí v odkazech na sebe sama a ano, trošku i v egu chochů z divadla Mír. Kdyby tam hrál tučňák v oblečku jednorozče, co ovládá hru na barokní loutnu, dal bych hvězdičku navíc. Jenže nehraje! PS: Víc Lady Běláškové a herr Poláka!