Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Drama

Recenze (2 527)

plakát

Aggressive Retsuko (2018) (seriál) 

Já z toho mám hrozně ambivalentní pocity... Na jednu stranu mě hrozně baví potulování odporně korporátním příběhovým loubím, plným kancelářských figurek, přesčasů a rozbitých kopírek a na druhou stranu mě ten samý svět naprosto nudí a odpuzuje. V některém díle to funguje, v jiném ne, ovšem ty horší díly zachraňuje metal, díky bohu zaň. \m/

plakát

Dům nevědomí (2015) 

Mroži... Tancující mroži... Divní mroži.. Hadí mroži... Hororoví mroži... A krom mnoha mrožů, je zde naprosto báječná psychedelie jednoho kominíka a je to neskutečně zábavné, absurdní, surreální, mroží a boží. Celé sledování jsem měl na tváři přiblbe radostný úsměšek a jediné co mě mrzí, je hudba, která se ve většině filmu příliš nehodí a okrádá Dům nevědomí o pátou hvězdičku.  Zde k vidění. 

plakát

Brooklyn 99 (2013) (seriál) 

Dejte tomu čas. Z nějakého důvodu si tu člověk musí na začátku sledování zvykat, na postavy, styl natáčení, na křečka co vám okusuje předloktí... Tedy, ten křeček v seriálu není, ale celkem by sem zapadal. Možná jsem spokojený převážně díky tomu, že jsem už sakra dlouho neviděl pořádý sitcom, neřku-li komediální seriál, ale já se vážně bavil a stižen koronou jsem sjel sedm sérií až odporně rychle a stihnul si zamilovat většinu postav a ocenil absenci dodaného (nebo živého) smíchu a bulvy přivíral třeba u toho, že většina vyšetřování končí policejní honičkou jako v kobře 11 (akorát bez aut, výbuchů a nevysokých turků). Je celkem škoda, že tu není víc vážnějších dílů ve stylu M*a*s*h, kdy se v pár epizodách řeší věci jako policejní násilí, rasismus a podobně, protože se celkem povedlo je natočit dobře a vkusně. PS: Chybí mi poslední sezóna, ale snad po ní názor nezměním.

plakát

Poslední souboj (2021) 

Hned první věc, aby bylo jasno - štve mě, že si někdo nedal lepší práci s historickou věrností, je to škoda, škoda, vše je moc tmavé, špinavé, má to divné helmice, co jsou z půlky úplně na pytel, nebo to nosí fakt divné bradky. A co z toho vyplývá? Vůbec, ale vůbec nic, film je totiž vážně dobrej a tyhle věci ho nijak nenarušují. Hlavní slovo tu má trojí vyprávění jednoho příběhu, což sice není nic nového, ale pořád je to celkem originální věc, obzvlášť u velkého filmu, navíc zde podpořeno třemi vážně dobrými hereckými výkony a jedním, který je sice taky fajn, ale podezřívám Bena Afflecka, že si svojí roli užíval až moc a tunu orgií si do scénáře napsal pro vlastní obveselení. A o tom to vlastně celé je, jeden ne zrovna složitý příběh, ale pokaždé podán jinak a pouze drobnosti dělají detaily mezi každým podáním a to jen a jen díky citlivé režii a dobrému hraní. Závěrečný souboj je fajn, mnoho plusových bodů má za to, že zdejší zbroj opravdu funguje jako zbroj a nedá se probodnout nožem na máslo.  

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Tak nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet... Na jednu stranu mě bavila spousta věcí vedle hlavního děje, kdy funguje budování světa (minule to nefungovalo, házelo hrozně moc nových postav), funguje to o něco lépe jako film (sice se tu stane úplné prd, taky by se dalo stříhat, ale tak nějak je to víc konzistentní), vlastně jsem se pořád bavil, ale... Ne jako filmový divák, ale striktně jako fanoušek magického světa a to je problém, protože jakmile došlo na cokoliv příběhového, měl jsem nutkání scenáristickému tandemu nejen zlámat pár prstů a způsobit sadu neškodných zhmožděnin, ale ba přímo je sešlehat kabeláží. Ne vážně, tady se dva filmy buduje naprosto dementní linka s anti-charismatickým Kredencem, použije se jako monstrózní clifhanger na konci minulého dílu a zde je celá jeho linka hozena na obecní kompost a pro výstrahu pomočena obecním blbem. Něco podobně nesmyslného se stane na konci filmu, ale to nemohu říct co, neb bych byl spoileroidním pazdrátem. Prostě mě to na jednu stranu baví, ale na druhou hrozně štve... Stejně jako třeba to, že Brumbál není Brumbál - když sedí v kavárně, má si objednat citronový dortík! CITRONOVÝ DORTÍK, minimálně, vám povídám!

plakát

Devadesátky (2022) (seriál) 

Tenhle seriál má jeden velký problém, kterým je jeho název, jelikož by to místo devadesátek mělo být něco jako "Orlický vraždy a jeden Jonák k tomu." Jinými slovy, je obrovská škoda, že se neobjevilo mnohem víc případů, obzvlášť, když o některých se vydatně v seriálu hovoří (Roubal). Krom toho je to ovšem výborné, filmařsky i herecky, snad jen kamera a barevné filtry by možná mohly působit trošku lépe, ale to by bylo dloubání tam, kde to není třeba - je to prostě povedené, dobré a nemá to plíseň nohou.

plakát

The Batman (2022) 

Batmanovská varianta na Sedm, která by si zasloužila víc prostříhat (já prvních pár desítek minut v kině regulérně usínal!) a taky by někdo mohl štábu vysvětlit, že noirové dramatično se v první půl hodině nevytvoří tím, že se všichni tváří tajuplně a šeptají. Po slabším rozjezdu ale přijde celkem solidní kriminálka, které by to bohužel nejvíc slušelo, pokud by tam nebyl Batman. Není to problém Roberta Patisona, ten si své uhraje, ale  celý film je nakonec tak málo komiksový, že pokud by v něm nebylo známých postav, mohl by být výsledek mnohem stísněnější a dramatičtější, protože by tak neexistovali postavy, které to prostě nemohou schytat, protože proto (Batman, Komisař Gordon). Co se povedlo, to je výrazně ne-komiksový padouch, který svou maniakálností a zvráceností příjemně překvapil a je fajn vidět zas po čase tak neortodoxního komiksového antagonistu. Vymazat Batmana, prostříhat začátek a konec, bude z toho výtečný film, takhle je ale prostě jen fajn, byť se těším na případné pokračování, zkrátka temný origin.  PS: v tomto filmu se nevyskytuje žádná ovčí bytost s chapadly místo kopýtek. A je to asi škoda.  

plakát

The Matrix Resurrections (2021) 

Takový podivný apendix, kde paradoxně perfektně funguje první část filmu, která je plná sebeparodování a všeobecně je tak meta, že by jí mohlo kde jaké indie, festivalové podobenství závidět a dojde i na vyložené vyznání k neúctě k studiové politice (někdo by řekl, že je prostě pošlou do p****e). Bohužel pak se objeví druhá půlka která je... Na hovno, popravdě. Upřímně, je to nakonec lepší, než jsem čekal, ale pořád je to v každém jednotlivém ohledu horší, než libovolný předchozí Matrix film, postavy nemají charisma, Neo vypadá jako profesor Snape v depresích, akce je o dva řády horší, barevná paleta vůbec nesedí... Přitom samotný nástřel nového příběhu vůbec není tak špatný. Ono to celé vlastně není tak špatné. Jenom to v žádném případě není tak dobré, jak by Matrix měl být a Resurrections se zdálky dívá na záda druhému a třetímu dílu a absolutně nedosahuje ničeho, proč je skvělý první film série, nebo neprávem opomíjený animatrix.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Já to říkám pořád, že fanservis se už dávno stal svébytným žánrem, se kterým umí jednoznačně nejlépe pracovat Marvel a tady se z toho stal jeden z těch žánrů nejdůležitějších. A vůbec to nevadí, protože to funguje perfektně a jasně ukazuje, že Marvel rozhodně není po Endgame vyprázdněný a stále dokáže vyrábět zajímavé příběhy, které další díly téhle monstr-série ještě dotáhnou do dokonalosti (co si zde dr. Strange začal, to si dokončí ve své sólovce). Nemá cenu se tu rozepisovat nad jednotlivými částmi filmu, protože všechny jsou když ne skvělé, tak minimálně značně nadprůměrné, nostalgie funguje i u toho, kdo kdo k půlce postav nikdy nic moc necítil a jakkoliv spousta Marvelovek trpí tím, že komediální linka jasně vítězí nad scénami, které jsou smutné a emocionální, zde se díky masivnímu budování Spider-světa v mnoha předchozích dílech daří vyloženě zavlhčit oči do takové míry, že jsem předstíral, že jsem se jen do hřbetu ruky bodl vidličkou, kterou si od teď budu pro podobné případy do kinosálu vždy nosit.

plakát

Zmlsané dějiny (2018) (pořad) 

Za mě osobně vrchol české internetovo-televizní produkce. Bohužel ne nedostalo na víc, než na pár dílů. což je i po letech sakra škoda. Humor je někdy sice na sílu (nebo na kapra), ale bez problému funkční a dobře doplňuje tunu faktů o dané poživatině, průvodce Vaněk se za roky na video platformách vyprofiloval ve slušného moderátora, docent jídlo je rozkošný koblížek, co hází jeden fakt za druhým a některé díly dosahují geniality (chlast z masožravky, kapří jazýčky).  Pátá hvězdička za nostalgii.

Ovládací panel
191. nej uživatel Česko
110 bodů

Reklama

Reklama