Karlos80

Woow! Nádherná práce, pokud rády rané nízkorozpočtové psycho-snímky, tak tento by se vám mohl určitě líbit. Je to něco ve stylu Landisova "Sadisty", rovněž černobílý, ne sice tak dobrý, ale i zde v tomto malém-dobrém filmu s velmi omezeným rozpočtem a přijatelnou stopáží, kdy film ani moc nenudí a je i zábavný, to kupodivu všechno tak nějak až překvapivě zafungovalo. Kamera je fantastická! Film není krvavý, ale obsahuje řadu velmi dobře natočených scén, různých násilných sekvencí, všechny vraždy jsou sice mimo obraz, ale to není důležité, film si zakládá hlavně na psychologické stránce, měl nejspíš za úkol šokovat diváka (dal by se i v klidu označit za průkopníka shock movies), nechybí taky nějaké to napětí a akce (honičky, pěstní souboje atd), to vše je tady zpracováno opravdu velmi šikovně, řekl bych až obdivuhodně, že jsem to sám ani nečekal. Všichni čtyři pošuci byli velmi přesvědčiví, ale to nejlepší tady bylo, samotný výkon režiséra Raye Dennisa Stecklera, který si zahrál hlavní roli holohlavého, v obličeji značně kostnatého zabijáka-šílence s hrozivým pohledem Morta "Mada Doga" Clicka, který vraždí lidi zcela náhodně a jen tak pro zábavu! Opravdu pozoruhodný strašidelný zjev! Než zabije, tak zde jedné oběti říká; "Lidé jsou k ničemu", "Nesnáším lidi!" No, nechtěl bych se s ním osobně setkat, úvodní sekvence na silnici, mi připomněla scénu z "Psycha". Finále kde Steckler ujíždí na koni policistovi na motorce, je asi to nejlepší z filmu, perfektně natočená dlouhá scéna. Jeden z nejlepších tzv. špatných filmů co jsem viděl, patrně i to nej od samotného režiséra (který dosáhl téměř kultovní posvěsti v tzv. "psychotronic cimena", podobně jako třeba Herschell Gordon Lewis nebo Edward D. Wood Jr.), a opravdu velmi příjemné překvapení. Doporučeno! Podobné filmy; "Sadist", "Hell's Bloody Devils", "Satan's Sadists" atd. ()

• Původně měla být soustředěna pozornost jen na 3 duševně postižené pacienty, ale přestože natáčení režisér Steckler příliš neprotahoval, rozhodl se natočit ještě scény sám ze sebou. Ve filmu se tak objevil jako Mort "Mad Dog" Click. (Karlos80)