Raw - Der Fluch der Grete Müller

Německo, 2013, 72 min (Director's Cut: 75 min)

Dellamorte odpad!

Achtung leute ! Das ist nur eine weitere " Dutch Bitch Project " aber diesmal sehr...proste upískané holky v obschlom lese udupávajú opadané lístie za asistencie neposlušnej kamery a údajne pátrajú ( nejaký ten haha dôvod sa stále nájde ), až si(!) dopátrajú.Číre a k tomu ešte aj nechutne parazitujúce filmové zlo. ()

ricci.s

Dva dni dozadu som videl ruskú napodobeninu Blair Witch, tentokrát je to rakúska, som zvedavý, ktorá krajina sa pridá nabudúce, ale mám taký pocit, že nejako zaspali dobu. Námet otrepaný a prebieha presne podľa očakávania - tri dievčence sa vyberú do lesa s kamerami skúmať starú legendu a samozrejme ich už nikto viac neuvidí, pobehovačiek po tmavom lese však uvidíme dostatok. Sem tam sa tu atmosféra vyskytla a na rakúske pomery mi to úplne márne neprišlo, no zbytočné je to tak či tak a výsledok za zmienku nestojí. Prekvapuje ma len to, že režisér celkom slušných splatterov ako La Petite Mort či Schlaraffenhaus sa vybral práve týmto smerom, do subžánru, pre ktorý už neostalo veľa miesta. Samozrejme nepredpokladám, že mu táto márna snaha dlho vydrží. Teda aspoň dúfam. ()