Hockey Homicide

Rodinný / Komedie / Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1945, 8 min

Jack Kinney

Vášne vyvolané hokejom (alebo iným športom), sa vzájomne prenášajú od divákov k hráčom a naopak. Emočné zahustenie vedie k zvýšenej tolerancii násilia a nezriedka k odhodeniu všetkých civilizačných škrupiniek. Osemminútová kreslená groteska vystihuje, o čom to celé je. Goofy v úlohe súperiacich mužstiev aj divákov, ukazuje násilie na ľade, podopreté obdobným na tribúnach. Konrad Lorenz (nositeľ Nobelovej ceny za etológiu - náuku o správaní sa živých organizmov) vraví, že pocit uspokojenia z vypálenia nepriateľskej osady dnes plne nahradí návštva športového podujatia. Aj z tohto uhla pohľadu sa dá pozrieť na film, nezastavujúci ani na sekundu spŕšku vydarených gagov v rytme guľometnej paľby reči komentátora hokejového stretu.(5.2.2006)

Goofy jako ústřední postava "naučného" animovaného filmu mi opravdu baví. A baví mě nejen vizuální humor, ale především styl jakým se prezentuje vypravěč.(27.3.2017)